5 YAŞINDAKİ AGAH'IN DRAMI?

Doğduğundan beri cinsel organı içe gömülü yaşayan 5 yaşındaki Agah B., kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

5 YAŞINDAKİ AGAH'IN DRAMI?
Sekiz aylıkken prematüre doğan Agah B., bir ay kuvözde kaldı. Agah bebek, eve getirildikten sonra altı değiştirilirken cinsel organının içe gömülü olduğu farkedildi. Agah bebek, doktorların Hipospadyas olarak adlandırdığı ve her 300 erkek doğumda bir görülen yapısal bir bozukluk kurbanıydı. Doktorlar, ancak bir yaşını doldurduktan sonra müdahale edebileceklerini söyleyince çaresiz aile beklemeye başladı.1 yaşından sonra Ankara’da 2 ameliyat geçiren Agah bebeğin durumu düzelmedi. İkinci ameliyattan sonra idrar yollarında enfeksiyon çıktı. Şiddetli enfeksiyonu yenmek için sürekli antibiyotik verilmeye başlandı. Antibiyotikler çare olmayınca iki ayda bir hastaneye yatan Agah’a serum takılıyor. Üçüncü ameliyattan sonra yine bir değişiklik olmadı. Agah bebeğin minik bedeninde kullanılan antibiyotikler de yetersiz kaldı.
 
 
Üçüncü nesil antibiyotikler kullanılarak sorunu ötelemeye çalıştılar. Sürekli acı çeken Agah’ın durumunun düzelmesi için 1-2 ameliyat daha gerekiyor. Ameliyat bedeli en az 42 bin lira. Ancak maddi durumu iyi olmayan aile eriyip giden Agah’a yardımcı olamamanın üzüntüsü içinde.Cengiz B. Ve anne Yıldız B., son çare olarak Kimse Yok Mu’ya başvurarak minik Agah için yardım istedi. Kimse Yok Mu’nun Agah için www.kimseyokmu.org.tr sayfasından başlattığı kampanyaya ilk önce minikler koştu. 3 lira ile 10 lira arasında değişen harçlıklarını bağışlayan çocuklar Agah’ın ameliyatı için gerekli paranın bir an evvel toplanması için dua ediyor. Mustafa’nın 3, Özlem’in 5, Münir’in 9 lira bağışladığı duygulandıran kampanyada şu ana kadar 4 bin 988 bira 74 kuruş toplanabildi. Agah’ın sağlığına kavuşabilmesi için 37 bin liraya daha ihtiyacı var.Anne Yıldız B., Agah’ın okula gitmek istediğini ama rahatsızlığı nedeniyle bu isteğini bile yerine getiremediklerini söylüyor. Kamu yararına çalışan dernek statüsündeki Kimse Yok Mu’ya gelmesi beklenen bağışlar 42 bin liraya ulaşırsa, Agah ameliyat ettirilerek sağlığına kavuşabilecek.İnternetten bağış yapmak isteyenler için: http://www.kimseyokmu.org.tr/?p=kampanyadetay&gl=kampanya&cl=bolgesel_kampanyalar&i=2911 

Ayrıntılı bilgi için:Veysel Kayabaşı

Kimse Yok Mu / Sağlık Yardımları

Yardım Programları Koordinatörlüğü

Sağlık Yardımları Program Müdürü

Tel: +90 (216) 521 80 80 / 3400

Tel: 44 44 593 kimseyokmudernegi@yandex.com5 YAŞINDAKİ AGAH'IN DRAMI? haberi 24 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  76100 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle