AB HEYETİNDEN MKÜ ZİYARETİ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean Maurice Ripert, Başkan Yardımcısı Virve Vimpari ve Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı Üniversitemize ziyarette bulundu.
AB HEYETİNDEN MKÜ ZİYARETİ
Heyet önce Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder'i makamında ziyaret etti. Daha sonra Rektörlük toplantı salonuna geçilerek konuk heyete Dış İlişkiler Birimi Genel Koordinatörü Doç.Dr. Muharrem Keskin tarafından üniversiteyi tanıtıcı sunum yapıldı.Ziyarette Büyükelçi Ripert, Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğuna dikkat çekerek, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılım sürecini ciddiyetle ele aldıklarını, müzakerelerin hızlanma sürecinde olduğunu ve sonunda Türkiye'yi AB üyesi bir ülke olarak görmek istediklerini" belirtti. Ripert ayrıca "Suriye'deki insani durumun endişe verici bir boyutta olduğunu ancak Türkiye'nin Suriye'den gelen insanlara yaptığı yardımın çok anlamlı ve takdire değer olduğunu, bu konuda Avrupa Birliği'nin Türkiye ile işbirliği içinde olduğunu ve gereken yardımların yapıldığını söyledi.
 
Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder ise "Yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu, Suriye'de yaşanan karışıklığın bir an önce sona ermesini umduğunu, Üniversite olarak Suriye'den gelen hasatalara tedavi hizmeti, üniversite öğrecilerine de özel öğrenci statüsünde eğitim verilerek destek sağlandığını, AB ile müzakerelerin son yıllarda yavaşladığını ve bu sürecin hızlandırılarak Türkiye'nin en kısa sürede Avrupa Birliği'ne girmesini umduğunu" dile getirdi.Toplantıya ayrıca Erasmus programı kapsamında Avrupa'nın farklı üniversitelerinden gelerek öğrenim gören dört Erasmus öğrencisi ile daha önce Erasmus programı ile Avrupa üniversitelerinde öğrenimlerinin bir kısmını tamamlayan Türk öğrenciler de katıldı. Konuk Erasmus öğrencileri Hatay'da bulunmaktan memnun olduklarını, Türk insanının çok dost ve yardımsever olduğunu belirtirken, Avrupa'da öğrenim gören Türk öğrencileri ise Erasmus programı sayesinde yabancı dillerini geliştiriddiklerini, Avrupa ülkelerini daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını, programın kişisel ve akademik gelişimlerine önemli katkıda bulunduğunu belirtti.
AB HEYETİNDEN MKÜ ZİYARETİ haberi 25 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  33955 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle