ADALET BAKANI ERGİN HATAY'DA

ADALET BAKANI ERGİN HATAY'DA -BAKAN ERGİN: ''TÜRKİYE'NİN BÖLGESİNDE VE DÜNYADAKİ ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTIYOR'' -''REFORMLARIN DEVAMI İÇİN 7 AY SONRA YAPILACAK SEÇİMLERDE VATANDAŞLARDAN BİR DÖRT YIL DAHA İSTEYECEĞİZ''
ADALET BAKANI ERGİN HATAY'DA
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 8 yıllık sürede yaptıkları hizmetlerle Türkiye'nin bölgesindeki ve dünyadaki öneminin her geçen gün arttığını söyledi.
     Ergin, partisinin İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 12 Eylülde yapılan halk oylamasında gösterilen gayret nedeniyle partililere teşekkür etti.
     Türkiye'yi köyü, beldesi, kenti ile en güzel noktaya getirmek için çaba gösterdiklerini ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
     ''8 yılda bu ülkeye hangi hizmetleri getirdiniz derlerse anlatacak çok şeyimiz var. Türkiye, artık bölgesel bir güç olmanın ötesine geçiyor. 2002 senesinde kendi ayakları üzerinde duramayan, yarına güvenle bakamayan belli periyotlarla ekonomik ve siyasi krizler yaşayan bir ülkeydi. 8 yıldan beri hiçbir ekonomik krize muhatap olmayan siyasi iktidarsızlık yaşamayan bir ülke olduk. Artık, bu ülke bayrağını, kimliğini ve pasaportunu taşımak bir ayrıcalık. 8 yıl önceki Türkiye ile 8 yıl sonrakini uluslararası alanda pozisyonlarını terazinin kefesine koysak çok güzel tablolar ortaya çıkar. Ülkemizin bölgesinde ve dünyada ağırlığını görürsünüz. Türkiye'nin bölgesinde ve dünyadaki önemi her geçen gün daha da artıyor.''
     Türkiye'nin şimdi demokrasisini taçlandırdığını, hukuk devletini güçlendirdiğini ve geleceğe emin adımlarla ilerlediğinin altını çizen Ergin, geleceğe endişe ile bakan insanların artık bulunmadığını kaydetti.
     Yaklaşık 7 ay sonra bir seçim olacağını ve milletin iradesini yeniden soracaklarını ifade eden Ergin, ''Reformların devamı için 7 ay sonra yapılacak seçimlerde vatandaşlardan bir dört yıl daha isteyeceğiz'' dedi.
     Ergin, reformların ve modernleşme çalışmalarının tam neticelerinin alınabilmesi için 2011 seçimlerinin önemli olduğunu söyledi.
     Koordinatörlüğünü Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ın yaptığı toplantıya Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Abdülhadi Kahya, Mustafa Öztürk, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Başkanı Adem Yeşildal ve partililer katıldı.
     Daha sonra Ergin, Altınçay Mahallesi'nde hayırsever Mehmet Alkan tarafından yaptırılacak olan caminin temel atma törenine katıldı.
     Ergin, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ve hayırsever Alkan ile caminin temelini atarak, hayırlı uğurlu olmasını diledi.
     Alkan, 500 kişilik olarak yapılacak olan caminin nisan ayında açılmasını planladıklarını kaydetti.
ADALET BAKANI ERGİN HATAY'DA haberi 09 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  182945 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle