Adalet Bakanı Ergin Vatandaşlarla Bayramlaşmaya Yayladağı İlçesine Geldi

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''Ülkemizin bölgesinde güçlü olması belki birilerini rahatsız ediyor. Bu nedenle terörü arttırma cihetinde gayret sezinleniyor'' dedi.
Adalet Bakanı Ergin Vatandaşlarla Bayramlaşmaya Yayladağı İlçesine Geldi
 Ergin, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci ve partililerle, vatandaşlarla bayramlaşmak üzere Yayladağı ilçesine geldi.
     Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat tarafından karşılanan Ergin, Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende vatandaşlarla tek tek bayramlaştı, sorunlarını dinledi.
     Ergin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de terör dışında huzur ve sükunet olduğunu belirtti.
     ''Gelişmeleri yakından takip ediyorsunuz. Maalesef, komşu ülkemizde, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki ülkeler, ayrıca balkanlardaki Yunanistan çalkalanıyor. Türkiye'de ise iktisadi, ekonomik istikrar devam ediyor''diyen Ergin, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Ülkemiz, üretime, dinamik nüfusa dayalı güçlü bir altyapı kurmuş durumda ve bölgesinde istikrar adası olma noktasında ilerliyor. Türkiye'nin şu anda bölgesinde bu denli güçlü olması belki birilerini rahatsız ediyor. Bu anlamda terörü arttırma cihetinde bir gayret sezinleniyor.Ancak biz bu şer odaklıların, terör ve insan hayatı üzerinden oynadığı oyunu sonlandırmaya kararlıyız. Bu ülkede yaşayan 74 milyon insanı kardeşçe ve huzur içerisinde yaşatacak, barındıracak ortamı hazırlamak için büyük gayret içerisindeyiz. Temennimiz en kısa sürede bu kan dursun, huzur ve sükun dolu bir ortam sağlansın. Türkiye üzerinde hesap ve plan içerisinde olanlar, kurdukların oyunun altında kalsın. Bunun için çok yoğun çalışıyoruz.''

     
     -Suriyelilerin tek merkezde toplanması-
    
     Bakan Ergin basın mensuplarının sorusu üzerine, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Hatay'daki çadırkentlere yerleştirilen Suriyelilerin tek merkezde toplanmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığını belirtti.
     Van'daki deprem nedeniyle bu çalışmanın biraz aksadığını ifade eden Ergin, ''Biliyorsunuz Başbakanımız Hatay'a teşrif edeceklerdi. Muhterem annelerinin vefatı ve depremden dolayı iki kez ertelendi. Ancak Hatay'daki çadır kentlerin bir araya toplanması için Başbakan Yardımcımız Beşir Atalay tarafından gerekli çalışmalar yapıldı. Bunun neticesini Kasım ayı bitmeden sizinle paylaşacak duruma geliriz diye düşünüyorum'' diye konuştu.
     Ergin, daha sonra kaymakam Polat ve Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı'dan yöredeki çilek yetiştiriciliğiyle ilgili bilgi aldı, vatandaşlara bu konuda üretim yapmaları tavsiyesinde bulundu.