Akdeniz Ülkeleri Gazeteciler Birliği kuruluyor

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu tarafından Akdeniz’de kıyısı bulunan ülkelerin önde gelen Basın kuruluşlarıyla işbirliği yapma kararı aldı.
Akdeniz Ülkeleri Gazeteciler Birliği kuruluyor

 Konuya ilişkin Başbakanlık Basın - Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne işbirliği için resmen başvuruda bulunuldu.Genel merkezi Antalya’da bulunan ve kısa adı AGF olan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun yönetim kurulu, Genel Başkan Mevlüt YENİ Başkanlığında Şubat ayı toplantısını Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdi.Antalya, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, ve Isparta gazeteciler cemiyet başkanlarının katıldığı yönetim kurulu toplantısında, 2014 yılında bazı önemli projeleri hayata geçirme kararı alındı. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt YENİ, yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun aldığı kararları hakkında bilgi verdi. YENİ, açıklamasında özetle şöyle dedi: 

Federasyona kayıtlı cemiyetlerdeki üyelerin çocuklarına burs. “ Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 2013Yılının son dönemlerinde kuruluş çalışmaları yaptı ve 2014 yılında da önemli bazı adımları atacak. Yönetim kurulumuz, öncelikle Bölgemizde bulunan federasyonumuz üyesi Cemiyetlerimizdeki üyelerin çocuklarına karşılıksız burs vermeyi kararlaştırdı.
 
   
Planlamamıza göre, bu yıl içinde bursları vermeye başlayabileceğiz.AGF olarak, geçtiğimiz aylarda Frankfurt Basın kulübü Başkanı Werner D'Inka ile karşılıklı görüşmemiz olmuş ve partner olunması noktasında mutabakat sağlamıştık. Bu konuda olumlu adımlar atıldı ve Frankfurt Basın Kulübü’ne resmi mektup yazılmasına karar verildi. Yönetim kurulumuz ayrıca, Akdeniz’de kıyısı bulunan ülkelerin önde gelen Gazeteciler Cemiyeti, Basın kulübü ve basın kuruluşlarıyla önemli işbirliği yapmayı kararlaştırdı. Konuya ilişkin Başbakanlık Basın - Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü’ne ön bilgi verildi ve proje aktarıldı. Resmi başvurumuzu da yaptık. Akdeniz ülkelerindeki basın kuruluşlarıyla yakın zamanda görüşmelerimizi resmen başlatacak ve 2015 yılında da bu ülkelerin katılımlarıyla çeşitli etkinlikler düzenleyerek birlik oluşturmaya çalışacağız.”Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim kurulu’nun Kahramanmaraş toplantısında yapılan görev bölümünde ise HGC başkanı Ahmet Yetişen Başkan vekilliği görevine devam ederken,Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan Federasyon Dış ilişkiler ve sosyal işlerden, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir de Eğitimden sorumlu Başkan Yardımcılığı’na getirildi. AGF yönetim kurulundan ziyaretler. AGF Yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş Valisi Şükrü KOCATEPE ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkan’ı Kemal Karaküçük’ü makamlarında ziyaret etti.son derece verimli geçen görüşmelerden sonra Avrupa nın en büyük kağıt fabrikası olan Kipaşa giden yönetim kurulunu, kipaş yönetim kurulu başkanı karşılayarak fabrika hakkında bilgiler verdi.