ANNEANNE VE İKİZ TORUNLARI HEYELAN KURBANI

Dörtyol ilçesi Çökek yaylasındaki sağanak yağış ve ardından gelen heyelanda ikiz torunlarıyla birlikte toprak altında kalan Fatma üstünel’in evinde yas var.
ANNEANNE VE İKİZ TORUNLARI HEYELAN KURBANI
Ramazan-I Şerif’i daha serin bir ortamda geçirmek için yaylaya çıkan Üstünel ailesi heyelan kurbanı oldu. İsmail ve Fatma Üstünel çifti ile kızları Zahide ve damatları Fatih Ertunç, oğulları Yunus Üstünel ve 8 yaşındaki ikiz torunları Nidanur ve Nisanur Ertunç, gece sahur yaptıktan sonra uykuya daldılar.Bu sırada gece başlayan yağmur saatler ilerledikçe etkisini artırdı. Sahurdan sonra kısa bir süre dışarı çıkan İsmail Üstünel, kayan toprakların evlerinin üzerine geldiğini gördü. Ailesinin yardımına koşup evdekileri uyandırmaya çalışan İsmail Üstünel, tüm çabalarına rağmen başarılı olamadı.Meydana gelen heyelanda, aynı yatakta uyuyan Fatma Üstünel ile torunları Nidanur ve Nisanur, toprak altında kaldı. Anneanne ve 2 torunu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, cansız bedenleri sabaha doğru olay yerine gelen arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu çıkartıldı. Heyelan esnasında evde bulunan Fatih ve eşi Zahide Ertunç ile Yunus Üstünel’de yaralandı.
 
Yaralılar Dörtyol Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.Sabahın ilk ışıklarından itibaren olayın duyulmasının ardından Üstünel ailesinin yakınları, ailenin Kışlalar Mahallesindeki ikametine taziyeye koştu. Dörtyol Belediyesi tarafından da 2 adet taziye çadırı aileye tahsis edilirken, eve gelen yakınları İsmail Üstünel’e başsağlığı dileklerini ilettiler.Gece yaşadığı korku dolu anları anlatan ve marangoz olduğu öğrenilen İsmail Üstünel, “Dağ yürüdü, heyelan oldu bir anda. Bir anda oldu. Yağmur zaten devam ediyordu. Sahuru yedik, namazı kıldılar yattılar. Biz balkonda yatıyorduk. Olayı görünce içeri yürüdük ama yapacak bir şey kalmadı. Toprak altında kaldılar. Akut geldi çıkardı. Allah verdi Allah aldı. Yapacak bir şey yok” diye konuştu.Yaralıların hastanedeki tedavileri sürerken, olayda hayatını kaybedenlerin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.