ANTAKYA GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

GAZİLER GÜNÜ -TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ HATAY ŞUBE BAŞKANI BAKIR: ''BU GÜN TÜRK MİLLETİNİN KARARLIĞINI VE YENİLMEZLİĞİNİN GÖSTEREN BİR GÜNDÜR''
ANTAKYA GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
Gaziler Günü Hatay'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
     Antakya Cumhuriyet Alanı'nda Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Mehmet Semih Erdoğan Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın anıta çelenk sunumuyla başlayan kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
     Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, burada düzenlenen törende yaptığı koşuşmada, ''Gaziler Günü'nün Türk milletinin karalılığını ve yenilmezliğini gösteren bir gün olduğunu söyledi.
     Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk'e Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde ''Gazilik'' unvanı ve ''Mareşal'' rütbesinin verildiği günün yıl dönümü olduğunu hatırlatan Bakır, ''Aynı zamanda bugün, kazanımlarını savaş, kıtlık ve kıyım üzerine programlayan, emperyalist küresel güçlere, Mustafa Kemal önderliğinde kahraman Türk milletinin kararlılığını, yenilmezliğin ve Çanakkale geçilmezliğin gösterenlerin kıvanç günüdür. Bu güzel günlere erişen, asla bayraksız ve vatansız kalmayan kahraman Türk milletinin bu özgürlük anlayışı ile diğer milletler de rehberlik etti ve tüm dünyanın takdirini kazanan ender bir millet oldu'' diye konuştu.
 
     Terör belasının da bir an evvel bitmesini temenni eden Bakır, terör için harcanan kaynakların eğitim, barış, huzur ve güvenliğin tesisi için harcanması gerektiğini kaydetti.
     Tören şiir dinletisinin ardından sona erdi.
     Törene, vali yardımcıları, kurum müdürleri, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şube Başkanı Hakan Kokusever ile gaziler katıldı.