Antakya Heyeti Suriye de

Antakya Belediyesi meclis üyeleri, ''Geleneksel Lazkiye Şenlikleri''ne katılmak için iki otobüsle Suriye'ye hareket etti.
Antakya Heyeti Suriye de
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, geçen ay Hatay'ın anavatana katılmasının 71. yıl dönümü ve 26. Antakya Festivali'ne Suriye'den yetkililer ve halk oyunları ekiplerinin katıldığını, Antakya ve Lazkiye belediyeleri olarak bu tür etkinliklerde birbirlerine destek verdiklerini kaydetti.
 
Lazkiye'ye 68 kişilik kafileyle gittiklerini belirten Savaş, şöyle konuştu:
 
''Komşu ve dost ülke Suriye ile her alanda ilişkileri geliştiriyoruz. Vize uygulamasının kalkması sonrasında giriş-çıkışlar arttı. Lazkiye Festivali için davet alınca, belediye meclis üyelerinin katılımı yönünde karar aldık. Komşu ve dost ülke Suriye ile her alanda ilişkileri geliştiriyoruz.''
 
Kafileyle giden AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi de Suriye ile sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkileri üst düzeye çıkardıklarını, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye ziyaretlerinde Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile görüşmelerinin yararlarının görüldüğünü söyledi.
Antakya Heyeti Suriye de haberi 07 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  92315 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle