ANTAKYA YÜZME HAVUZU KAPILARINI ENGELLİLERE AÇTI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Antakya Yüzme Havuzu yaz boyunca haftanın iki günü kapılarını engellilere açtığı belirtildi.
ANTAKYA YÜZME HAVUZU KAPILARINI ENGELLİLERE AÇTI
 Antakya Yüzme Havuzu Engelli Yüzme Antrenörü Doğan İshakoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, haftanın iki gün aileleri tarafından getirilen engelli vatandaşların havuzdan ücretsiz olarak yararlandığını söyledi.
     Yüzmenin engelliler için çok faydalı bir spor olduğunu belirten İshakoğlu, şöyle konuştu:
 
 
     ''Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün engellilere sağladığı bu olanaktan 15 engelli kardeşimiz yararlanıyor. Aileleri tarafında havuza getirilen engelli kardeşlerimiz hem yüzme öğreniyor hem de gelişimlerine katkı sağlıyorlar. Engellilerin sağlık ve rehabilitasyonu için bu gibi sportif faaliyetlerin çok faydası oluyor. Onun için yaz boyunca her salı ve perşembe günleri bütün engelli kardeşlerimizi ve ailelerini havuza bekliyoruz.''
 

     İshakoğlu, bu fırsatı kendilerine tanıyan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu'na ve havuz görevlilerine teşekkür ederek, ''Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır'' sloganı ile yola çıkan Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği ile Türkiye Sakatlar Derneği'nin bu tür etkinliklere destek verdiğini, bütün vatandaşların engellileri anlamak için onlara destek çıkması gerektiğini ifade etti.