Antakya’da bir resim sevdalısı Canseven Bahçeci

Antakya Narlıca Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Anasınıfı Öğretmeni Sevilay Köklü ve Ressam Canseven Bahçeci ile bayan velilere yönelik, kadın resim atölyesi gerçekleştirildi.

Antakya’da bir resim sevdalısı Canseven Bahçeci
Geçtiğimiz günlerde Antakya Narlıca Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğretmeni Sevilay Köklü ile birlikte gerçekleştirdiği bayan velilere yönelik Kadın Resin Atölyesi etkinliği ile takdir toplayarak adından söz ettiren başarılı ressam Canseven Bahçeci, Eylül 2013’teKurtuluş caddesinde  faaliyete geçirdiği atölyesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kadının resimlerinin ana öğesi olduğunu her fırsatta dile getiren, Emekçi kadınlar, kadının toplumdaki yeri ve mitolojik temaları kendine has yorumu ile tuale aktaran Bahçeci,2005 yılında tanıştığı Ressam Yusuf Altunay’ın atölyesinde aldığı kurs ile başladığı bu güzel yolculuğunda 2006 yılında hocasının atölyesinde açmış olduğu resim sergisindeki eserlerindeki ustalığı ile bu işte ne kadar başarılı olacağının sinyallerini vermişti.
 
Kurtuluş caddesindeki resim atölyesinde ziyaret ettiğimiz Ressam Canseven Bahçeci eserlerinde sergilemiş olduğu ustalığının yanında mütevazi kişiliği ile bizleri karşılarken, ders verdiği öğrencilere göstermiş olduğu ilgi ve alaka ile adeta işini ne kadar severek yaptığını gözler önüne seriyordu. Ressamlığın çocukluk hayali olduğunu, fakat imkân bulamadığı için resim yapmaya çok geç başladığını her fırsatta dile getiren Ressam Bahçeci, 2006 yılında başladığı kursta geçte olsa hayalini gerçekleştirmiş olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Bahçeci:”Yapmış olduğum karakalem ve yağlı boya tablolarımı sergilediğim Atölyemizde resim çalışmalarımın yanında yetişkin ve öğrenciler için resim kurslarımıza  devam ediyoruz.”dedi. Antakya’da açtığı bir çok serginin yanı sıra,Ankara,İstanbul ve İzmirde açtığı sergilerin yanında Hedefleri arasında Türkiye’nin bir çok ilinde resim sergisi açmak olduğunu ifade eden Bahçeci, Resim sanatıyla ilgilenen,merak duyan,yeteneği olan herkesi atölyelerine beklediklerini altını çizdi.