Ataköy cinayeti

Ataköy’de 17 yaşında öldürülen Ömer Fatih Öztürkler’in aynı semtte bulunan katil zanlısının 11 gündür yakalanamaması yakınlarını sokağa döktü.
Ataköy cinayeti
Acılı ve öfkeli kalabalığın en ön safında Ömer Fatih’in 70 yaşındaki büyük halası Tomarya Polatel de vardı. Katil zanlısının oturduğu lüks sitenin önünde toplanan kalabalık, Öztürkler’i öldüren M.Z.’nin biran önce yakalanmasını istedi.İstanbul’un lüks uydu kentlerinden Ataköy’de, yaklaşık 10 kişinin saldırısına uğrayan ve 5. Kısım Çarşı’sının orta yerinde bıçaklanarak öldürülen 17 yaşındaki Ömer Fatih Öztürkler’in, aynı sitede oturan, kapı numarasına kadar bilinen katil zanlısının 11 gündür yakalanamaması öfkeye dönüştü.Varlıklı bir aileye mensup olan katil zanlısının polisten saklandığı, adaletten kaçırıldığı iddiaları  acılı aileyi, yakınlarını ve site sakinlerini sokağa döktü. Onca kamera görüntüsü ve delile rağmen yakalanamayan katil zanlısının yaşadığı siteye yürümek isteyen kalabalık ilk önce Ataköy A Plus Alışveriş merkezi önünde toplandı. Kalabalığın toplanması sırasında trafik Bakırköy sahil yolu yönünde kesildi.“Katil zenginse yakalanamaz mı?” diye tepki gösteren kalabalık daha sonra, katil zanlısının ailesinin bir gecede boşalttığı iddia edilen lüks dairelerin bulunduğu Ataköy Konakları’na yürüdü.Gözyaşlarına hakim olamayan kalabalık, “Katiller dışarıda, Fatih toprakta”, “Fatih’e uzanan eller kırılsın”, “Katiller bulunsun hesap sorulsun” şeklinde sloganlar atarak lüks siteyi inletti.Acılı ve öfkeli kalabalığın en ön safında Ömer Fatih’in 70 yaşındaki büyük halası Tomarya Polatel de vardı. Soğuk ve yağışlı havaya aldırmadan en önde yürüyen Tomarya (Tamam) Polatel, katil zanlısının biran önce yakalanmasını istedi.  CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN’A ÇAĞRI  Eylem sırasında acılı Anne Semra Öztürkler, “Ben oğlumun katilini istiyorum. Bir hiç uğruna benim oğlum öldü. Bütün insanlardan yardım bekliyorum. İçim yanıyor, içim. Ben onunla gurur duyuyordum. Bir tane cani benim oğlumu hiç uğruna öldürdü" diye feryat etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda elektrik teknikeri olarak çalışan Baba Harun Öztürkler ile anne Semra Öztürkler, oğullarının katilinin bulunması için gazeteciler aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan yardım istedi.Bahçelievler’deki Erkan Avcı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi olan Ömer Fatih Öztürkler, Ataköy’de ‘yan baktın’ meselesi yüzünden çıktığı öne sürülen tartışma sonrasında 10 kişilik bir grubun bıçaklı saldırısına uğramıştı. Kalabalıktan kaçarken 5. Kısım Çarşısı’nda yere düşen Öztürkler, öldürücü bıçak darbeleri sonrasında hayatını kaybetmişti.
Harun ÖZTÜRKLER
Merhum Ömer Fatih Öztürkler’in Babası
Ataköy cinayeti haberi 19 Şubat 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  17150 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle