ATSO BAŞKANI ÇİNÇİN:MOBİLYA VE AYAKKABI FİRMALARININ TANITIMI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, kentteki mobilya ve ayakkabı firmalarının tanınırlıklarının arttırılması için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını söyledi
ATSO BAŞKANI ÇİNÇİN:MOBİLYA VE AYAKKABI FİRMALARININ TANITIMI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK
Çinçin, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) ''Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı''na ''Mobilyacılık ve Ayakkabı Sektörel Araştırma Projesi'' ile katıldıklarını ve onay verilmesinin ardından çalışmanın yaşama geçirilmesi aşamasına gelindiğini kaydetti.
     Proje ile Antakya mobilya ve ayakkabıcılık sektörlerinin mevcut durumu ile sorunlarının belirlenerek çözümü konusunun ele alınacağını ifade eden Çinçin, şöyle devam etti:
     ''Projedeki amaç, 2 sektörün gelişimine ve kalkınmasına destek olmaktır. Proje kapsamında, Antakya'da faaliyet gösteren toplam bin mobilya ve ayakkabı firması ile görüşülerek, markalaşma, ihracat, pazarlama stratejileri ve yatırım destekleri konusunda ortak çalışma yapılacak. Sektörlerdeki sorunlar tespit edilerek, KOBİ uzmanları tarafından çözümleri ve öneriler içeren rapor hazırlanacak. Proje bünyesinde, bir web sitesi kurularak sonuçlar buradan açıklanacak. Kentteki mobilya ve ayakkabı firmalarının tanınırlıklarının arttırılması için gerekli tüm çalışmalar yapılacak.'
     Çinçin, toplam 3 ay sürecek projenin bütçesinin, 69 bin TL olduğunu kaydetti.
     DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti de kentte ayakkabı ve mobilya sektörünün önemli olduğunu belirterek, ''Markalaşmanın yolu buradan başlayacak'' diye konuştu.
     Konuşmaların ardından protokol imza töreni gerçekleştirildi.