ATSO BAŞKANI ORTADOĞU DAKİ OLAYLAR İÇİN UYARDI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Remzi Güzel, kitlesel eylemlerin Ortadoğu'ya çalışan tüm iş dünyasını tedirdiğin ettiğini belirtti.
ATSO BAŞKANI ORTADOĞU DAKİ OLAYLAR İÇİN UYARDI
Güzel, yazılı açıklamasında, Tunus ve Mısır?da rejime karşı başlayan daha sonra Libya ,Yemen ve Bahreyn?e ve son olarak da Suriye?ye sıçrayan kitlesel eylemlerden birçok firmamız maddi kayba uğramış ve işyerlerini terk ederek ülkelerine dönmek zorunda kaldıklarını kaydetti.
     Ortadoğu'ya taşımacılık yapan firmalardan şimdiye kadar şikayet almadıklarını, gümrük kapılarında da olumsuz bir durumun bulunmadığını belirten Güzel, şöyle devam etti:
     ''Kitlesel eylemler Ortadoğu'ya çalışan tüm iş dünyasını tedirgin etmektedir. Bu noktada bizler firmalarımıza çatışmaların olduğu bölgelerden mümkün olduğu kadar uzak durmalarını ve konvoy uygulamasına riayet etmelerini, en önemlisi tüm firmalarımızın araçlarının ve taşıdıkları malların sigortalanması noktasında gereken hassasiyeti göstermelerini öneriyoruz. Ortadoğu'nun bulunduğu kaos ortamından bir an önce kurtulması ve gerginlik yaşanan tüm ülkelerde siyasi istikrarın bir an önce inşa edilmesini temenni ediyor, konuyla ilgili üyelerimizi ilgilendiren tüm gelişmelerin en güncel şekliyle paylaşılacağı bilgisini vermek istiyoruz.''