BAKANLAR HATAY A GELDİ

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı,Hatay'a geldi.
BAKANLAR HATAY A GELDİ
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Hatay'a geldi.Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı,Hatay'a geldi. Hatay Havaalanı çıkışında bir açıklama yapan Adalet Bakanı Ergin, olayın üzücü olduğunu, patlayan aracın Suriye istikametinden sınır kapısına geldiğini söyledi. Aracın güvenlik kamerası görüntüsünün olduğu da belirten Ergin, "Görüntü kayıtları elimizde inceleniyor. Araç Suriye'den sınır kapısına geldikten sonra infilak ediyor. Neden ve nasıl olduğunu kayıtların incelenmesinden sonra ortaya çıkacak" dedi.
 
Ergin, Muammer Güler ve Hayati Yazıcı, inceleme yapmak üzere Cilvegözü Sınır Kapısı'na gitti.  Öte yandan Suriye dışında yaşayan bazı Muhalifler ile çeşitli ülkelerdeki destekçilerinin patlamanın meydana geldiği saatlerde Cilvegözüne gelecek olan bazı komutanlarla buluşacağı öne sürüldü. Sınır bölgesinden sızan haberlere göre bu toplantı saat 14.30 sıralarında Cilvegözü bölgesinde yapılacakken,Suriye'den gelmesi beklenenler gecikti ve patlama gerçekleşince de toplanamadılar.  Patlamanın olduğu noktayı gözetleyen güvenlik kameralarının saptadığı tüm görüntüler kısa süredeAnkara'ya aktarıldı. Bu görüntülerde patlayan panelvan aracın Suriye yönünden girdiği belirlenirken bölgede inceleme yapan uzmanlarda patlayıcının yüksek miktarda TNT olabileceği üzerinde duruyor.
 
 
BAKANLAR HATAY A GELDİ haberi 12 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  75700 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle