BAŞBAKAN ERDOĞAN REYHANLI DA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bombalı saldırıların meydana geldiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN REYHANLI DA
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 11 Mayıs'ta 51 kişinin öldüğü bombalı saldırıların meydana geldiği Hatay 'ın Reyhanlı  ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, saldırıları düzenleyenlerin toplumun birlik ve beraberliğini hedef aldığını belirterek, "Aramıza nifak sokamayacaklar." dedi.Erdoğan ilçedeki ilk patlamada büyük hasar gören Reyhanlı Belediyesi binası önünde halka seslendi. Erdoğan, yaşanan sıkıntıların aşılacağını ve bunun için gerekli desteklerin de verildiğini ifade etti.İŞKUR'dan tüm mağdurlara yönelik başlatılan bir süreç olduğunu söyleyen Erdoğan, "İşsiz olan kardeşlerimiz buradan da gerekli desteklerini 3 ay süreyle alacaklardır. Ayrıca süreç içerisinde ilçemizde attığımız bu adımları güçlendireceğiz. Bunu güçlendirmekle kalmayacağız, valimiz, belediye başkanımız, kaymakamımız, Adalet Bakanım, milletvekili arkadaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile ilçemizi çok daha güçlü kılacağız." diye konuştu.Hatay'ın 10 ay sonra büyükşehir statüsüne kavuşacağını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti:"Bu kararı biz verdik. Bu tür ilçeler artık kenarda kalmayacak.
 Buralar da büyük şehrin bir ilçesi olacak. Reyhanlı alt yapısıyla üst yapısıyla bundan nasibini alacak. Modern bir şehir olmanın adımlarını atacağız." Kısa süre sonra Reyhanlı'ya tekrar gelme niyetini belirten Erdoğan, bu gelişinin patlamalar nedeniyle olduğunu ifade ederek, "Başbakan olarak buraya olayın olduğu anda gelmiş olmam bazı çerçevelerce farklı değerlendirilebilirdi, bu işin istismarcıları var, bunlara fırsat vermeyin. Başbakan yardımcım, 3 bakanım, milletvekillerim, anında buraya geldi. Valim anında zaten burudaydı sürekli irtibat halindeydik. Bütün yardım mekanizmalarımı yoğun bir şekilde çalıştırdık. Daha sonra Cumhurbaşkanımız geldi. Biz sizi ne hükümet olarak, ne devlet olarak yalnız bırakmadık, bırakmayacağız." dedi.Vatandaşlara, istismar örgütlerine, topluma fitne sokmak isteyenlere asla prim vermemeleri çağrısında bulunan Erdoğan, bu odakların korkusunun toplumun birlik, beraberlik ve dayanışması olduğunu vurguladı."İşte bu dayanışma onların buralarda hayat bulmasını ortadan kaldıracaktır. Sizi Allah için seviyoruz. Suriye'den buruya gelen kardeşlerimiz sizin kardeşlerinizdir." diyen Başbakan, sözlerini şöyle tamamladı: "İnanıyorum ki Reyhanlılı kardeşlerim onlara sahip çıkar. Biz yaratılanı yaratandan ötürü seven bir anlayışın mensuplarıyız. Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Alevi, Sünni, aklınıza ne gelirse hepsini yardandan ötürü severiz. Reyhanlı bize gönlü açık olan ilçemizdir. Bizimde onlara karşı her zaman gönlümüz açıktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da Allah'tan şifa diliyorum."
BAŞBAKAN ERDOĞAN REYHANLI DA haberi 25 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  80395 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle