BAŞBAKAN TAYYİP ERDOĞAN NIN HATAY ZİYERETİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da Partisi Tarafından Düzenlenen Mitingde Başta CHP'ye,MHP'ye,Peşi Sıra Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş'a ve Hizmet Hareketi’ne Yönelik Sert Eleştirilerde Bulundu.
BAŞBAKAN TAYYİP ERDOĞAN NIN HATAY ZİYERETİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay mitinginde yaptığı konuşmada, CHP'nin yanına başka müttefikler de bulduğunu belirterek:"Kim bunlar? MHP, BDP, her zamanki gibi malum medya, her zamanki gibi bazı işverenler, bazı işveren örgütleri. Şimdi bir de ne çıktı, Pensilvenya. Hepsi bir araya geldiler. 'Türkiye'yi karıştıralım, huzuru bozalım, istikrarı bozalım, güven ortamını zedeleyelim, hükümeti yıpratalım' istediler. 'Gerekirse Türkiye kaybetsinler ama biz kazanalım' dediler. 'Biz rant edelim de Türkiye'ye ne olursa olsun' dediler. Bu millet bunların bu kirli oyunlarına asla pirim vermeyecek. Bu millet bunların bu ayrıştırıcı, çatıştırıcı üsluplarına asla itibar etmeyecek" diye konuştu.Hatay'ın yetiştirdiği büyük münevver, büyük mütefekkir Cemil Meriç ne diyor biliyor musunuz?" diye soran Erdoğan,"Bakın burası çok enteresan, 'Her aydınlığı yangın sanıp söndürmeye koşan zavallı insanlar, karanlığa o kadar alışmışsınız ki yıldızlar bile rahatsız ediyor sizi.' Evet, bunlar karanlığa alışmışlar. Bunlar aydınlıktan korkar hale gelmişler. Bunlar yıldızlardan dahi ürker hale gelmişler. Onlar partileri için, örgütleri için kendi şahsi rantları için, kendi şahsi hırsları için çalışmaya devam edecek" dedi.Kendilerinin ise Türkiye için, millet için, Hatay için, 81 vilayet için çalışmaya devam edeceklerini belirten Erdoğan, "Biz yoksullar için varız, biz mazlumlar için varız, biz mağdurlar için varız. Bunun için yüreğimizi ortaya koyduk. Biz Türkiye'yi daha da aydınlatmaya, Türkiye'nin ufkunu açmaya, Türkiye'yi büyütmeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.Reyhanlı olayının unutulmaması gerektiğini belirten Başbakan Erdoğan, burada atılan bazı yanlış adımlara dur demeleri gerektiğini söyledi.Seçimlerde Pensilvanya’ya da farklı cevap verilmesini isteyen Erdoğan, mitinge gelenlerden Hizmet Hareketi’ne yakın dershanelerden ve okullardan çocuklarını almalarını istedi. Devlet olarak hafta sonu ücretsiz kurslar açacaklarını belirten Başbakan, “Devletin okulları bize yeter.
 
Himmet dediler, zekat dediler, sadaka dediler, koyunlarımızı, kurbanlarımızı aldılar. Artık olimpiyat hak getire, bizden bunlara su yok. Yayın organlarını almayın izlemeyin. Bir ceketi varmış nasıl ceketse, cebine CHP, MHP, rafineri, milyonlarca dolar sığıyor. Bu nasıl ceket. Yavrularımız alıyorlar başbakana beddua ettiriyorlar.” dedi.Erdoğan:“Uzun adama sesleniyor. O uzun çok hainlik yaptı diyor. Ben milletime ihanet içinde olmadım. Sadece hizmetinde bulundum. Sen dürüstsen niçin ülkeden kaçtın, bir suçun yoktu madem. Neden, bir su kaçığı var da ondan. Emekli diye yutturdular, emekli falan değil istifa ederek ayrıldı. Paralel yapı ona da bir pasaport uydurdu ve kaçıp gitti. Genç nesillerimizi aldattılar, yavrularımızın beyinlerini yıkadılar. Adeta kendilerini öyle bir noktaya taşıdılar ki, ‘o söylediyse onda bir keramet vardır’ diyor. Hayır öyle bir şey yok, bu oyunu bozacağız.” diye konuştu.“Hatay’ın çılgın projesi Amanoslar tüneli olacak. Amanosların doğusundu ve batısında 7 ilçe var. Hatay’ın iki yakası arasında hızlı ve tünelli bir yapıyoruz. 4 tünel 5 viyadük ve 6 köprü yapacağız. Hem Hatay’ın doğusu yatırama açılacak hem de komşu illerden ihraç malları çok kolay şekilde limana ulaşacak. Amanos tünelinin proje çalışmaları devam ediyor, yakında temelini atarak inşaatına başlayacağız. Hatay’a 4 baraj kazandırıyoruz. Reyhanlı barajını 15 Mayıs 2015'te açıyoruz. 72 trilyon maliyeti olan Karaçay Barajı’nı bu yıl tamamlıyoruz. Arsuz Gölençayı Barajı’nın ihalesini bu yıl yapacağız. Tahtaköprü Barajı’nı büyüteceğiz. Yüksekliğini 9.5 metre artırıyoruz. Antakya’ya ileri teknolojilerle donatılmış 750 yataklı devlet hastanesi yapıyoruz. Bu yılın sonunda hastaneyi bitiriyoruz. Kırıkhan’da 208 derslikli, içinde her türlü sosyal kültürel sportif alanların olduğu eğitim kampüsü yapıyoruz.”Dedi.Erdoğan,konuşmasında eski AKP'li Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a,Hatay'da düzenlenen yasa dışı eylemlerde polis araçlarına itfaiyeden su vermediği için sert bir şekilde eleştirdi:''İşte Hatay'da da geldiler, bizim aday yapmadığımız bir zatı aday yaptılar. Hatay'da teşkilatları yok mu, bunların Hatay'da gösterebilecekleri bir tane aday yok mu? Hatay'dan aday yapacak bir tane adam bulamadılar. Bizim aday yapmadığımızı bunlar aday yapıyor, demek ki bir sebebi, bir gerekçesi var, demek ki biz memnun kalmadık aday yapmadık. İlçeyi yönetemeyen büyükşehiri yönetebilir mi? Bakınız, Hatay'da düzenlenen yasa dışı eylemlerde polis araçlarına itfaiyeden su vermiyor. Sen kimsin ya, sen neyin belediye başkanısın? Sen nasıl olur da polis araçlarına su vermezsin? Polis araçları suyu nereden aldı? Narlıca'dan, Altınözü'nden alıyor. Şuna bak, bunlar ihanet içinde ihanet."Dedi.