Başbakan Yardımcısı Bozdağ Hatay Standını Gezdi…


İstanbul TÜYAP’ta açılan EMITT Fuarı’na bu yıl da katılarak, sahip olduğu güzellikleri tüm dünya ile buluşturan ilimizin standına olan ilgi devam ediyor.
Başbakan Yardımcısı Bozdağ Hatay Standını Gezdi…
24 Ocak 2013 Perşembe günü başlayan fuarı, açılışının ikinci gününde  Başbakan Yardımcısı  Bekir Bozdağ ziyaret etti.   Vali Lekesiz eşliğinde Hatay standını gezerek, ilimize özgü ürünleri büyük bir hayranlıkla izleyen  Bozdağ’a, ilimizin tescilli tatlısı künefe ikram edildi. Künefenin lezzetini çok beğendiğini ifade eden Bozdağ, ünü sadece ülkemizde değil uluslararası alanda da bilinen künefenin eşsiz lezzeti ile bu ünü hak ettiğini dile getirdi. 
İlimizin standında yer alan ağaç işlemeciliğinden hasır örmeciliğine, mozaik sanatından, ilimizin en önemli değerlerinden ipek işlemeciliğine, nar ekşisinden zeytinyağına, biber salçasından, defne sabununa kadar ilimize özgü ürünlerimizi inceleyen ve stant görevlilerinden ürünler hakkında bilgi alan Sayın Bozdağ’a, Valimiz M.Celalettin Lekesiz tarafından Helena Mobilya’nın doğallığı ile ünlü, el işlemeciliği ile bezeli bir ürünü de ziyaretinin anısına takdim edildi. Vali Lekesiz,  Başbakan Yardımcısı  Bozdağ’ın standımızı ziyaret etmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ‘İlimizin sahip olduğu zenginlikleri ulusal ve uluslararası uygun zeminlerde tanıtmaya devam edeceğiz. Sayın Başbakan Yardımcımızın  da zaman ayırarak standımızı ziyaret etmesinden ve ilimizin tanıtımına yönelik yaptığımız çalışmada bizlere bu anlamda  destek olmasından dolayı şükranlarımı sunuyorum. ’dedi.