BAŞKAN SAVAŞ A DURSUNLU BELDESİNDE SICAK KARŞILAMA

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş hafta sonları Hatay genelinde birlik, beraberlik ve dayanışma ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.

BAŞKAN SAVAŞ A DURSUNLU BELDESİNDE SICAK KARŞILAMA
Başkan Savaş beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ve H.Ömer Alpagot Mahalle Muhtarı Yahya Emeç’le ile birlikte Dursunlu Beldesi’ni ziyaret etti. Dursunlu Beldesi sakinlerinden Süleyman Çiçekli’nin evsahipliğinde Dursunlu Mahallesi Şehit Zeyno Güzelkokar Caddesinde düzenlenen buluşmada, Dursunlu Belediyesi Meclis üyeleri Hayrettin Altınöz, Nevfel Öksüz, İsmail Güzelkokar, Abdulhamit Çiçekli, Dursunlu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hüseyin Zeyfeoğlu, Dursunlu Beldesi sakinleri yer aldı. Dursunlu Belediye Başkanı Selahattin Altınöz il dışında olduğundan dolayı birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasına son anda iştirak edemedi.  Karşılıklı sohbet ve fikir alışverişi şeklinde geçen buluşmada Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş 4 yıllık hizmet döneminde kentte gerçekleştirilen hizmetleri anlattı, Büyükşehir statüsüne kavuşan Hatay’ın ilçe, belde ve köyleriyle birlikte önümüzdeki süreçte yapılacak hizmetlerle ve yatırımlarla nasıl kalkınacağı konusunda belde sakinlerine bilgiler verdi.  Birlik, beraberlik ve dayanışma mesajlarının verildiği buluşmada Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Hep birlikte omuz omuza vererek şehrimizi daha çağdaş ve yaşanabilir bir kent haline dönüştürülmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
 
 Hatay barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamıyla, medeniyet birikimiyle, tarihi zenginliğiyle fiziki, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok daha güzel bir konuma kavuşacaktır. Bunu hep birlikte başaracağız. Komşumuzda yaşanan süreç Hatay insanı olarak bizleri daha da kenetlemiştir. Aynı coğrafyanın, aynı toprakların, aynı ecdadın çocuklarıyız. Art niyetli mihrakların senaryolarına itibar etmeyerek birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi daha da pekiştirdik. Allah bu birlikteliğimizi daim etsin. Misafirperverliğinden ve evsahipliğinden ötürü Süleyman Çiçekli’nin nezdinde tüm Dursunlu Beldesi sakinlerine teşekkür ediyorum” dedi.  Belediye Başkanı Savaş ziyaretin sonunda Dursunlu Beldesi sakinleri adına ev sahibi Süleyman Çiçekli’ye Antakya Belediyesi duvar saati ile kitap hediye etti.  Çiçekli, Başkan Savaş ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Abaşarılı hizmetlerinden ötürü belde sakinleri olarak Başkan Savaş ve ekibini kutladıklarını, başarılı hizmetlerinin devamını dilediklerini ifade etti.