BAŞKAN SAVAŞ HİZMETTE BEN DEĞİL BİZ OLMALI

İlçe ve mahalle ziyaretlerine tüm hızıyla devam eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş İskenderun’daki Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti.
BAŞKAN SAVAŞ HİZMETTE BEN DEĞİL BİZ OLMALI
Başkan Savaş ziyaretlerinde, yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında bilgiler verdi.Başkan Savaş’ın ilk durağı İskenderun Ticaret Borsası oldu. Ticaret Borsası Başkanı Engin Vayisoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Savaş’ı kapıda karşıladı. Türkiye’nin ve Hatay’ın gündemini değerlendiren Başkan Savaş, Musul’da IŞİD tarafındanTürk Konsolosluğuna yapılan saldırıyı kınayarak, seçimlerde Hatay’ın kazandığını, kendi üzerine düşeni yaptığını, Hatay halkının özüne uygun bir tablo çıkardığını söyledi.Tüm ilçelerde Lojistik Merkezlerinin önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanacağını belirten Başkan Savaş, 6 aylık bir süre içinde Büyükşehir Belediyesini hissettireceklerini ifade ederek, “Hizmet adına bütünleyici bir tarzda çalışacağız. Bütün sorunları sıraya koymaya çalışıyoruz, bunların başında altyapı yer alıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin üzerine düşen bir kaygısı yok. Alt ve üst yapısıyla Hatay gereken hizmeti alacak. Hatay’ı bütün olarak görmek ve geleceğe taşımak istiyoruz” dedi. Barış ve kardeşlik şehri olan Hatay’da bizler meclis üyelerimiz ile birlikte Hatay’a hizmet noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ancak, bazı arkadaşların, kendi çoğunluklarına güvendiğini ifade eden Başkan Savaş, “Bu bir gerçek Büyükşehrin üç tane vurgulayıcı mekanizması var, Biri belediye başkanı, ikincisi meclis, üçüncüsü ise encümen üyeleri. Her konuşmamda Hatay’ın yapısına uygun davranıyoruz. Biz yine elimizi uzatmaya devam edeceğiz. Eğer şehrimizi seviyorsak orada siyasetten çok hizmeti konuşmamız gerekiyor.
Ötekileştirme yapmadanbu hareketle memlekete hizmet etmek istiyoruz” dedi.Özel Kalem Müdürlüğü bütçesine istenilen ilave para ile yaklaşan Ramazan Ayı’nda her ilçeye çadırlar kurulup, sıcak yemek dağıtılması ve il genelinde 50.000 kişiye erzak yardımı yapılması yönündeki teklifi, AKP'li grubunun 1 ay sonra görüşülmek üzere  Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilmesini değerlendiren Başkan Savaş, “AKP Grubu hemşerilerimizi düşünmeden kendilerine göre davranıyor. Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan karar çıkana kadar Ramazan bitmiş olacak. Bundan da hemşerilerimiz yararlanamayacak. Eğer şehrimizi hemşerilerimizi seviyorsak siyasi odaklı karar almayıp sadece hizmet için çalışmalıyız” dedi.Hatay’da beklenen çıtayı ve hizmet kalitesini yükselteceklerinin vurgulayan Başkan Savaş, “Sosyal Medyada iletişim yollarını açarak vatandaşlarımızın şikâyetlerini isteklerini buradan da takip edeceğiz. Büyükşehrin getirisini götürüsünü herkesle paylaşacağız” dedi.Çalışma felsefemizde ‘Ben’ duygusunun değil ‘iBiz’ duygusunun hakim olacağını vurgulayan Savaş, “Bu ‘Biz’ duygusuyla geleceğe güzel nesil yetiştrmek istiyoruz. Bunun için de her ilçede bütün hemşerilerimiz ile iletişim içerisinde olacağız” dedi.Suriye’deki iç savaş nedeniyle Hatay’a yerleşen Suriyeli mültecileri Hatay’daki yaşamı olumsuz etkilediğini belirten Başkan Savaş, “Bizler kimliği belirsiz kişilerin memleketimizde olmasını istemiyoruz. Suriyelilerin buradaki topluma göre tam tersi bir yaşantısı var. Gündüz uyuyup geceleri geziyorlar. Hemşerilerimiz geceleri gezmeye bile çıkamıyor,  için tedirgin oluyor, genç erkeklerimiz bile dışarı çıkmaya çekiniyor” dedi. CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar ve partililerin de eşlik ettiği ziyarette İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayisoğlu ise, ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getirerek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’a İskenderun’a gösterdiği hassasiyetten ötürü ayrıca teşekkür etti ve Başkan Savaş’a görevinde başarılar diledi.Başkan Savaş daha sonra, İskenderun Elektrik Mühendisleri Odası, İskenderun Esnaf Odaları Birliği, İskenderun Mimar Odası, İskenderun Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası, İskenderun Güney Eğitim Vakfı, Alevi Kültürünü Araştırma Derneği’ne ziyaretlerde bulundu.