BAŞKAN SAVAŞ SEMİNERE KATILDI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Deniz Ticaret Odası'nda Türkiye Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği'nin düzenlediği seminere katıldı.
BAŞKAN SAVAŞ SEMİNERE KATILDI

 Seminerde yakıt ikmal sektörünün hedefleri ve beklentileri değerlendirildi.Düzenlenen toplantıda dünyada yakıt ikmal sektöründe lider olan ülkelerin uygulamaları masaya yatırılarak, Türkiye'nin bu konudaki eksiklerine dikkat çekildi.Ayrıca seminerde Türkiye'nin yakıt ikmal sektöründe henüz emekleme safhasında olunduğu fakat yakıt ikmal sektörünün büyümesinin hem ihracat hedeflerine ulaşılması, hem cari açığının kapatılması için oldukça önemli bir sektör olduğu vurgulandı. Devletin girişimcilerin önünü açıp, işlerini hızlandıracak uygulamalara yönelmesinin de gerekli olduğunun vurgulandığı toplantıda sektörde lider olan ülkelerin özellikle devlet tarafından güçlü bir şekilde desteklendiğini, kendilerinin de rekabet ettiği birçok limanın vergisiz yakıt kullandığını ama kendilerinin sadece ÖTV'siz yakıta razı olduğunu ve bunun da rekabet için vazgeçilmez olduğunun altı çizildi.Yapılan sunumların ardından Başkan Savaş, sunumu yapan Türkiye Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği mensuplarıyla fikir alışverişinde bulunup sohbet etti.

 

 

BAŞKAN SAVAŞ SEMİNERE KATILDI haberi 04 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  36980 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle