BAŞKAN SAVAŞ’TAN PASKALYA BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hıristiyan alemince her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan “Paskalya Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN PASKALYA BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Pazar gününden itibaren Hıristiyan âlemince çeşitli etkinliklerle kutlanacak Paskalya Bayramı münasebetiyle Belediye Başkanı Savaş yayınladığı kutlama mesajında şunları belirtti. “Tarihinde birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bu ayrıcalıklı kentin coğrafyasında, üç semavi dinin temsilcileri asırlardır barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamı içinde bir arada yaşamaktadır. Bu kardeşlik ortamı, bu müstesna birliktelik tüm dünyaya örnek olmalıdır. Ne mutlu bizlere ki üç semavi dinin temsilcileri olarak asırlardır dostça, kardeşçe, barış ve mutluluk içinde bir arada yaşamaktayız. Bu birliktelik ve sevgi ortamı o kadar ileri boyutlara taşınmıştır ki bu medeniyetler arasında evlilikler yaşanmış, akrabalıklar meydana gelmiştir.
  
 Toplumumuzu daha da güçlendiren, kardeşlik ve dayanışma ortamımızın örnek teşkil ettiği bu hoşgörü ve sevgi ortamımız ülkemizde ve dünyada takdirle izlenen bir durumdur. Bu manada, aynı Allah’a inanan, aynı gelenekleri paylaşan Müslümanlar olarak, sevinç ve tasada birlikte olduğumuz Hıristiyan Hemşerilerimiz ile dini bayramlarımızı da birlikte idrak etmenin güzelliğini yaşıyoruz.  Bu duygularla, tüm Hıristiyan hemşehrilerimin “Paskalya Bayramı’nı” içtenlikle kutlar, bayram vesilesiyle dünyamızın huzuru ve barışı için yapılan dualara gönülden katıldığımı bildirir, en derin selamlarımı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.