BASKILAR BİZİ YILDIRAMAYACAK

Üyemiz Nermin Tayar Aslan Kırıkhan Yatılı Bölge ortaokulunda, ailesinden uzakta eğitim almaya çalışan çocuklarımıza bir nebze olsun fayda sağlamak için canla başla çalışmaktadır.
BASKILAR BİZİ YILDIRAMAYACAK
 Bu  süre zarfında 100’e yakın yarışmaya katılmış, birçoğundan başarı ödülü, plaket, hediye ve para ödülü kazanmıştır. Her yıl sonunda resim sergisi, teknoloji tasarım sergisi, ebru sergisi açmıştır. Kendi özverisiyle, ücretsiz olarak verdiği resim kursunun öğrencileri Hatay Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar lisesini kazanmış okulu başarı ile temsil etmiştir. Ancak;  Üyemiz Nermin öğretmen Okul müdürünün baskıcı ve zorbalık içeren tutumlarından bir türlü kurtulamamıştır. Üyemizin okul müdürü ile ilgili aşağıdaki iddiaları idari anlamda  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kuruluna, adli olarak da  Kırıkhan Cumhuriyet Savcılığına taşınmıştır.Bu iddialar :
1-)Lojman tahsisi ile ilgili yapılan usulsüzlükler
2-)Okul Müdürünün girmesi gerektiği derslere girmediği sadece ders defterini imzalayarak derslere girilmiş gibi gösterildiği
3-)Okul müdürünün mezhep ayrımcılığı yaptığı, öğretmenler üstünde baskı kurduğu, öğretmenler hakkında dedikodu yaptığı, kurumda çalışma barışını bozduğu,öğretmenlerin özel hayatları ile ilgili dedi-kodular yaptığı, velileri arayarak öğretmenleri kötülediği ve kışkırttığı şeklindedir.
Tüm bunlar yetmezmiş gibi üyemizin eşini aldattığı yönünde ahlak dışı iftiralar, dedikodular yayarak aile huzurunu bozması kabul edilebilir değildir.Bu iddialar karşısında ayrıştırıcı, ötekileştirici, kindar tavırlarıyla eğitim kurumunu kendi emelleri için kullanan ve okulun huzurunu bozan Kırıkhan ybo müdürünü tavırlarından dolayı protesto ediyor devlet memuru vasfına uygun davranmasını bekliyoruz. Üyemiz Nermin Tayar Aslan’ın yanında olduğumuzu okul müdürünün  hak ettiği cezalara çarptırılıncaya kadar olayın takipçisi olacağımızı  beyan ediyor,  bu yaşananların hesabını hukuki yollardan soracağımızı tekrarlıyoruz .Eğitim ortamındaki barış ve huzurun bozulmaması, soruşturmanın tarafsız ve objektif yürümesi için başta mülki amir olmak üzere, ilçe Milli Eğitim Müdürüne , öğretmenlere  görevler düşmektedir. Okul Müdürü hakkındaki bu ciddi iddialarla ilgili yürütülen adli ve idari soruşturmanın selahiyeti açısından hala görevde olması endişe vericidir. Bu nedenle Okul Müdürünün soruşturma sonuçlanıncaya kadar ivedilikle görevden alınması gerekmektedir.Tüm sorumlularla görüşerek durumun hassasiyetini Eğitim- İş olarak bir kez daha hatırlattık.  Bu yaşananların Milli Eğitim Müdürlüğünce dikkatle izlenmesinidevam eden soruşturmanın tarafsızlığına gölge düşürecek tavır ve davranışlara okul müdürünün başvurmaması için gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını talep ediyor vetakipçisi olacağımızı  bir kez daha tekrarlıyoruz.

 

HATAY EĞİTİM İŞ

   ŞUBE YÖNETİM KURULU

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAYACAK haberi 18 Nisan 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  33110 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle