BASK'TAN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA NEZAKET ZİYARETİ

 Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)Hatay İl Temsilcisi Metin Yılmaz ve il yönetimi, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci'ye nezaket ziyaretinde bulundular.
BASK'TAN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA NEZAKET ZİYARETİ
 Yılmaz ziyarette yaptığı konuşmada, geçtiğimiz aylarda sendika üyeleriyle birlikte, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le Damla Düğün Salonu'nda kamu çalışanlarının sorunları ile ilgili toplantı yapıldığını ve bu konuyla ilgili Adalet Bakan Ergin'e dosya sunduklarını ve hemen ardından başta Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Adalet Bakanı Ergin'nin kamu çalışanlarının sorunlarıyla ilgili çalışma yaptıklarını belirtti.
     4/B'li kamu çalışanlarının kadroya geçirildiğini ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:
     ''2005 yılında siyasi ve ideolojik sendikalar, sendika aidatı için kamu çalışanlarının bırakın hak kazanmayı kazanılmış haklarını bile koruyamamışlar. Bu yetmiyormuş gibi 4/B li çalışanlarının doğum sonrası göreve başlamaları, askerlik dönüşü göreve başlamaları, aile yardımı, yolluk, eş durumu gibi sayılamayacak kadar problemleri var ilken siyasi ve ideolojik sendikalar sendika üyeliği için mücadele etmişler ve kazanmışlardır biz BASK olarak Başbakanımıza sitemsiz mektup başlığı adı altında bu arkadaşların mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yaptık. Sendikacılık sadece muhalefet edilmesi değil, doğruya doğru, yanlışa yanlış demesi gerekiyor''
     Yılmaz, hükümetin yaptığı her güzelliği desteklediklerini ve bu anlamda referandumda bu güne kadar toplu sözleşme için joplar yiyen sendikaların hayır demelerine de bir anlam veremediklerini ve hatta bazı sendikalarında BASK gibi cesur bir şekilde çalışma yapamadıklarını kaydetti.
     Kimyeci de, her kesinin problemlerinin çözümü noktasında güçlerinin yettiği kadar çaba sarf edeceklerini ve bu anlamda BASK Hatay İl Temsilciliğinin yapmış olduğu çalışmalarda kendilerine sundukları dosyayı ilgili yerlere çözümlenmesi noktasında ulaştırdıklarını ve geri dönüşlerinin olduğunu ve bundan da memnuniyet duyduklarını belirtti.