BASK'tan HGC Başkanı Yetişen'e plaket.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) İl Temsilcisi Metin Yılmaz, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen'e plaket verdi.
BASK'tan HGC Başkanı Yetişen'e plaket.
 Yılmaz, dernek yönetim kurulu üyeleri ile HGC'ye düzenlediği ziyarette yaptığı konuşmada, HGC'nin daha önce düzenlediği ''Hatay'ın En'leri'' etkinliğiyle kentin hem Türkiye'de hem de ülkede tanıtımını en iyi şekilde yaptığını belirtti.
     Kente katkılarından dolayı HGC Başkanı Yetişen'e teşekkür eden Yılmaz, cemiyetin kente yeni bir hareket ve farklı bir gazetecilik anlayışı getirdiğini söyledi.
     Yılmaz, kentin tanıtımı konusunda atılacak adımların her zaman destekçisi olacaklarını bildirerek, HGC Başkanı Yetişen'e plaket verdi.
     HGC Başkanı Yetişen ise etkinliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde yaparak gazetecilerin sorunlarını da dile getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.
     Sorunların çözümü için gerek Adalet Bakanı Sadullah Ergin kanalıyla, gerekse Ankara'da çeşitli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla çeşitli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Yetişen, kentin geleceği için çalışan tüm kesimleri de bir araya getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.
     Yetişen, ''Gücümüz yettiği sürece bu tür organizasyonları düzenlemeye devam edeceğiz'' diyerek, amaçlarının kentteki gazeteciler olarak Hatay'a katkı sunmak olduğunu dile getirdi.
     Siyaset yapmadıklarının ve hiçbir siyasi partiye yakın olmadıklarının altını çizen Yetişen, ''Mesleğimiz itibarıyla tüm siyasi partilere eşit yakınlıktayız. Gazetecilik önemli bir güç olarak görülüyor fakat biz bu gücü her zaman doğru kullanmak zorundayız'' diye konuştu.