BELEN'E TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Hayırsever Paşa Karaca'nın yapımını üstlendiği, daha önce Belen ilçesinde hizmet veren Aile Sağlığı Merkez'ini ek katlarla Toplum Sağlığı Merkezi'ne dönüştürmeye karar verdiğini ifade etti.
BELEN'E TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ
Lekesiz, imza protokolünde yaptığı konuşmada, Karaca'nın eğitim ve sağlık alanında yaptığı hizmetlerden dolayı takdir ettiğini, daha önce kendisinin yaptırdığı sağlık binasına 2 kat daha ilave ederek Toplum Sağlığı Merkezi'ne dönüştüreceğini söyledi.
     Hayır işlerinde Karaca'nın kaliteden kesinlikle ödün vermediğini belirten Lekesiz, ''Umarım çocuklarına verdiği tavsiyeleri doğru anlar ve insanımıza ve halkımıza verdiği destekleri daha ileri götürürler'' dedi.
 

     Sağlık Müdürü Bayram Kerkez ise yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi'nin 24 saat düzenli hizmet verecek, 10 yataklı, hastaların müşahede altında tutulabileceği, Belen'e çok faydalı olabilecek, bir tesis olacağını ifade etti.
     Belen'e yapılacak kurumun 450 metre kare bir alanda, 300 bin TL maliyeti olacağını belirten Kerkez, 2012 yılının nisan ayında bitmesinin planlandığını kaydetti.
     Hayırsever Karaca da sağlık ve eğitim alanında daha önce bir çok hizmetleri bulunduğunu belirterek, ''Sağlık ve imkanlar el verdikçe hayırlar devam edecek'' dedi.
     Daha önce İskenderun ilçesine 32 derslikli bir Anadolu Öğretmen Lisesi yaptığını hatırlata Karaca, aynı okulun yanına 300 yataklı bir öğrenci yurdunun da inşaatının devam ettiğini söyledi.