BİZ GAZETECİLER BU OYUNU BOZARIZ

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ilimizde ve ülkemizde devam eden eylemleri değerlendirirken “Biz Gazeteciler, Bu Oyunu Bozarız” diyerek yüreklere su serpti.
BİZ GAZETECİLER BU OYUNU BOZARIZ
Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı basın açıklamasında masum bir şekilde başlayan eylemlerin, provokatörlerin devreye girmesiyle amacını aştığına dikkat çeken Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yetişen konuşmalarını şöyle sürdürdü; “İstanbul Gezi Parkı’nda masum bir şekilde başlayarak, Türkiye’nin değişik yerlerinde yapılan eylemler, ilimizde de devam etmektedir. Ancak, masum bir şekilde başlayan bu eylemler provokatörlerin devreye girmesiyle amacını aşmaya başlamış ve bunun neticesinde çıkan olaylarda bir gencimiz maalesef hayatını kaybetmiştir. Abdullah Cömert adlı kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.Biz gazeteciler olarak üzerimize büyük sorumluluklar düşüyor.
 Bugüne kadar yaptığımız gibi bugünden sonra da sorumluluk bilinci içerisinde haberler yapmak en büyük görevimiz olmalı. Halkımızı gerecek, sıkıntıya sokacak haberler yerine sağduyulu haberlere öncelik vermek birinci görevimiz olmalıdır. İlimizde oynanmak istenen oyunlara karşı hepimiz dimdik ayakta durmalıyız. Bizler burada hangi görüşten olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, kardeşlik duygularımız içerisinde hareket etmeli ve bizlerin arasına nifak tohumu ekmek isteyenlerin yüzüne hep beraber tokat atmalıyız. Bizler burada gökkuşağının güzel renkleriyiz, hiçbir renk birbirinden ayrı düşünülemez. Bunu herkesin iyi bilmesi lazım. Bu ülke hepimizin, bu vatan hepimizin. Bunun bilinci içerisinde hareket ederek tüm halkımızı sağduyuya davet ediyor ve “Biz Gazeteciler, Bu Oyunu Bozarız” diyoruz.”diyerek sözlerini noktaladı.