Bu toplu sözleşme tam bir fiyaskodur

<p style="text-align:justify"><span style="color:#3E454C; font-family:open sans,serif; font-size:10.5pt">3 Ağustos 2015 g&uuml;n&uuml; başlayan Yaklaşık 3 milyon kamu g&ouml;revlisi, 2 milyon emekli ve&nbsp; aileleri ile birlikte toplam 20 milyon vatandaşımızın beklediği 3. D&ouml;nem Toplu S&ouml;zleşme g&ouml;r&uuml;şmeleri Kamu işveren Heyeti ve Yetkili konfederasyon arasında atılan imza ile sonu&ccedil;landı.</span></p>
Bu toplu sözleşme tam bir fiyaskodur
Her anlaşma sonrası olduğu gibi, bu anlaşmayı da “Tarihi başarı” olarak niteleyen sözde yetkili konfederasyon 2016 yılı için yüzde 6+5, 2017 yılı için ise yüzde 3+4’e evet dedirtildi!Dolar kurunun zirve yaparak 3 TL’yi bulduğu, altının gram fiyatının 110 TL’ye ulaştığı, 2014 yılı enflasyonun bile yüzde 8,2 olduğu bu dönemde geçmiş yıl kayıplarımızı, emeklilerimizin beklentilerini, hizmet kollarında çözüm bekleyen yüzlerce sorunu göz ardı ederek atılan bu imza memurlarımız ve emeklilerimize 2016-2017 yıllarının da kaybedileceğinin en açık bir göstergesi oldu.Basın mensuplarınatoplu sözleşme ile ilgili açıklamalarda bulunan Kamu-Sen Hatay İl Başkanı ŞAHİN, “Bakan Faruk Çelik kendisine verilen rolü hakkıyla yerine getirmiştir. Kendi elleriyle yaptığını kendi elleriyle yıkmış ve Bakanlığına son derece kötü bir final yapmıştır. Bu toplu sözleşme tam bir fiyaskodur” ŞAHİN, Sözlerime sayın Bakan Faruk Çelik’in masadaki anlaşılmaz tutumunu kınayarak başlamak istiyorum. Bu toplu sözleşme kapalı kapılar ardında alınan kararların oluşturulduğu ve masada hepinizin gördüğü üzere bize dayatıldığı bir toplu sözleşme masası oldu. Bunda da en büyük rol sayın Faruk Çelik’indir. Sayın Bakan kendisine verilen rolü hakkıyla bu toplu sözleşmede yerine getirmiştir.Kendisine göre muhalif olarak gördüğü konfederasyonların başkanlarının toplu sözleşme metninde anlaşılan konuları değerlendirmesine bile tahammül edemeyen Faruk Çelik’in ne kadar demokrat olduğunu kamuoyunun takdirine sunuyorum.Memur-Sen seyyanen zam konusunda yeterince ısrarlı olmadığı için bu toplu sözleşmeyle maaşlar arasındaki uçurum daha da büyümüştür. En yüksek devlet memuruna 900 TL, en düşük devlet memuruna 200 TL zamma evet demek skandaldır.Ayrıca başka neler getirmiştir Memur-Sen masaya, Ek gösterge artırılmasını getirdi, öğretmenlerimiz için 3600, diğer memurlarımız içinde belli oranda artırılması için, bizde getirdik. Ek gösterge rakamları da  fiyasko!Vergi dilimleri, vergi matrahı ile ilgili bir anlaşma duydunuz mu, yok! Üç beş ay sonra memurdan, kaşıkla verip kepçeyle alacaklar, vergi matrahları yerinde sayıyor. Bir başarı var mı, yok.4-C’lilerle ilgili alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Hayrettin ŞAHİN, 4-C’lilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili net bir karar alınmadığını belirtirken, ödenecek ek ödemenin de mahkemeyle kazanılmış hakların çok gerisinde kaldığını, bunun bir hak gaspı olduğunu ifade etti.Başkan Hayrettin ŞAHİN, Basın mensuplarının “Eylem yapacak mısınız?” sorularını da cevapladı. ŞAHİN, Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK Bey bu konu ile ilgili çok net ifadeler kullanmıştır. “Eylem yaparız, yapmamamızın tek sebebi şehitlerimizdir. Türkiye’de her gün bir ya da birden fazla şehidimizin olduğu, insanlarımızın yüreğinin yandığı bir dönemde Türkiye Kamu-Sen olarak eylem yapmayı biz kendi vicdanımıza yediremiyoruz, eylem yapmamamızın tek sebebi budur.” dedi. 
Hayrettin ŞAHİN
Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı
 
Bu toplu sözleşme tam bir fiyaskodur haberi 07 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1240 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle