ÇALIŞAN MEMURLARA SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ

 Antakya Belediyesi ile Bem-Bir-Sen (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) arasında, Antakya Belediyesi'nde çalışan memurların ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı
ÇALIŞAN MEMURLARA SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Murat Başar ve Memur-Sen Hatay İl Başkanı Hasan Urhan’ın imza attıkları sözleşme kapsamında belediyede çalışan 162 memura sosyal denge yardımı yapıldı. Sözleşme; çalışan personelin sosyal, ekonomik ve kültürel düzeylerini yükseltmeyi, ekonomik ve sosyal haklarını koruyup geliştirmeyi, çalışan personelin moral gücünü artırarak daha verimli çalışmasını sağlamayı, bilgi ve becerisini geliştirmesini amaçlıyor.

Antakya Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen imza töreninde konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, tek amaçlarının Antakya halkına hizmet etmek olduğunu söyledi. Savaş, "Biz her şeyden önce aynı gemide yolculuk yapan, aynı yöne giden yolcularız. Bir ve beraberiz. Hemşehrilerimize hizmet etmekle mükellefiz. Sizlerin de yoğun gayretleriyle 3,5 yıldır hedefimizin çok üstüne çıktık. Göreve geldiğimizden bu yana çalışanlarımızın hakkını alnının teri kurumadan vereceğiz dedik ve bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz mükellefiyetimizi yerine getireceğiz sizler de görevlerinizi en iyi şekilde bundan sonraki süreçte de yapmaya devam edeceksiniz." dedi. Asıl amacın vatandaşa hizmet olduğunu belirten Savaş, "Güler yüzlü olmak bir hizmettir, sıkıntıları beraber aştık, asıl amacımız vatandaşa hizmettir, çalışanlarımızdan vatandaşımıza karşı tatlı dilli ve güler yüzlü hizmet anlayışı bekliyorum. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Murat Başar çalışanların lehine bir toplu sözleşme yapıldığını belirterek, "Birlik ve beraberlik içinde sosyal standartları yükseltmek için sözleşmemizi imzalıyoruz. Sendika olarak çalışanlarımızın lehine ne varsa bu yönde faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Antakya Belediyesi’ndeki sözleşme oranları Büyükşehir Belediyeleri standardında ve Türkiye ortalamasının üstünde olmuştur. Şahsım, sendika yönetimimiz ve üyelerimiz adına memurlarına sahip çıkan, onların hakkını fazlasıyla gözeten, memurların refah düzeyinin artmasını sağlayan Sayın Antakya Belediye Başkanımızın yakın ilgisine ve desteğine teşekkür ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun " dedi.

            İmza törenine katılım gösteren Memur-Sen Hatay İl Başkanı Hasan Urhan, Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Murat Başar ve belediye personeli memurlar için yapılan sosyal denge sözleşmesinden dolayı Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

            Antakya Belediyesi memurlarını temsilen belediye personeli ve Bem-Birsen Kadın Kolları temsilcisi Tümay Tartıcı, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a çiçek takdim ederek, tüm memurlar adına teşekkür etti.Antakya Belediyesi ve Bem-Bir-Sen arasında imzalanan toplam 162 memuru kapsayan sözleşmeye göre memurların aylık maaşlarına net 544 TL, müdürlere 612 TL, başkan yardımcılarına ise 680 TL zam yapıldı.Antakya Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Murat Başar, Memur-Sen Hatay İl Başkanı Hasan Urhan, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve memurlar katıldı.