ÇANAKKALE SAVAŞLARI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşun temel taşlarından biri olan,Çanakkale Zaferini anma günü Yarın tüm yurtla olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
ÇANAKKALE SAVAŞLARI
Çanakkale; Türk’ün vatanı, milleti, bayrak ve din uğruna, yokluklar içinde hiç düşünmeden cepheye koşan, ''ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum'' anlayışıyla canını ve kanını hiçe sayıp, düşman kuvvetlerinin üzerine korkusuzca atılan Mehmetçiğin kahramanlık destanı olarak hafızalardaki yerini muhafaza etmektedir.250 bin vatan evladının şehit olduğu Çanakkale  savaşlarında Mehmetçik, dünya tarihine geçen bir kahramanlık destanı yazmıştır.Bu savaş milletimin, varlık yokluk savaşı, 
Savaşan Mehmetçiğin, koltuğundaydı başı. Üşüştü başımıza, dünyanın yabanisi, Her birisi sanki de, cehennem zebanisi. Mahşeri aratmıştı, o günde Çanakkale
Bu kahramanlık destanını ”Ben Türk’üm” diyen yediden yetmişe herkes hiç silinmeden her daim yüreğinde taşımalıdır. Bu nesiller boyu sürüp gitmelidir. Bu Kahramanlık destanı, Türk milletinin düştüğü zor günlerde bundan feyiz ve cesaret alarak her türlü zorluklardan kurtulmak için bir moral kaynağı olacaktır. Bu destanı yazan kahramanlarımızın manevi huzurunda saygıyla ve minnetle eğiliyoruz.
Zafer SARI
ÇANAKKALE SAVAŞLARI haberi 17 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  36645 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle