Çanakkale zaferinin yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan bir ulusun destanıdır. Dönemin en güçlü ordularına sahip devletlere karşı kazanılmış ve “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe mal eden ve binlerce şehidimizin kanla yazdığı tarihtir.

Çanakkale zaferinin yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.
   Bu topraklar üzerinde oynanan oyunları Çanakkale’de bozan, Büyük Atatürk’ün komutanlığında başlayan ulusal direnişimizin bize kazandırdığı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için dün olduğu gibi bugünde, gerekirse yarında şehitler vereceğiz.    Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiş ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak çökmek üzere olan bir İmparatorluğun küllerinden yeni bir devletin doğacağı müjdesini vermiştir.  'Ya istiklal ya ölüm' diyen bir millet sadece tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmekle kalmamış bu zaferle birlikte geleceğini de kazanmıştır. Milletimizin istiklâlinin sembolü haline gelen bu zafer milletimiz için büyük bir onur kaynağı olduğu gibi, bu toprakları yurt bilen her insan için aynı zamanda bir ilham kaynağıdır.
Geçmiş  nesillerimizin  inançla ve cesaretle yazdığı bu destandan ilham alarak, bu güzel ülkeyi daha güzel hale getirmenin mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Tüm dünya Çanakkale’de bu inanca ve cesarete şahit olmuştur.   Biz bu şanlı destanı nesilden nesile aktararak, bu mukaddes emaneti daima hatırlayacak ve hatırlatacağız. Bu inançla Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünü en içten duygularla kutluyor ; 18 Mart Şehitler Günü’nde bu mukaddes topraklar uğruna eşsiz bir mücadele örneği sergileyen, hiç çekinmeden canını ortaya koyan  tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

 

                                          

 

                                                                                           Dr.Süleyman UYAR

                                                                                         CHP İSK.İLÇE BAŞKANI