CANSUYU DERNEĞİ YURDA DÖNDÜ

Cansuyu Yardımlaşma Derneği ekibi, Pakistan- Afgan sınırında yaklaşık 3 bin aileye gıda paketi yardımlarında bulunarak yurda döndü.
CANSUYU DERNEĞİ YURDA DÖNDÜ
Cansuyu Derneği Pakistan Heyeti Sorumlusu Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan program dönüşü yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi vererek, Türkiye’nin dört bir yanından kendilerine ulaştırılan emanetleri yerine ulaştırmanın huzuru içerisinde olduklarını belirterek, “ülkeler arası kardeşlik bağlarını güçlendirerek döndük dedi.Çalışkan, “Yakın geçmişte büyük felaketlere maruz kalan Pakistan hâlâ yaralarını saramamış, büyük ölçüde yardıma muhtaç durumdadır. Afganistanlı mültecileri barındırması bir yana 2005 yılında yaşanan büyük deprem ve 2010 yılında yaşadıkları sel felaketinin acılarını atlatamadan son yıllarda başka büyük felaketlerle maruz kalmışlardır. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. O da komşu ülke Afganistan’daki Taliban yönetimiyle Pakistan yönetiminin yaşadıkları problem ve tabi Amerika’nın bölgeye müdahalesi.Veziristan eyaletinde Taliban’la Pakistan askeriyesi savaşmakta; bunun sonucunda o bölgede yaşayan insanlar ateş altındadır. Sade vatandaş iki ateş arasında eziliyor. Sadece son 15 gün içinde bir milyon kişi göç etmek durumunda kalmış.
 
Kalanlar da perişan, göçenler de perişan. Bu bölgeye giriş genelkurmayın iznine bağlı. Bu nedenle yardım kuruluşları ulaşmakta zorlanıyor. Bizler Cansuyu ekibi olarak bölgeye giriş için 3 günlük uğraş sonucu izin  alıp savaş bölgesine girebildik ve buralardaki  mağdur insanlara emanetleri ulaştırdık” dedi.yaz tatili dolayısıyla boş olan okullara yerleşmiş mültecilere yardımları ulaştırdıklarını söyleyen Çalışkan, “Bölgede yaşayan insanlar sadece 1 paket kuru gıdaya değil; Türkiye’den kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor” dedi. Bölgede en önemli sorunun temiz su olduğunu kaydeden Çalışkan, nehirlerden adeta çamur aktığını, bu konuda kalıcı çalışmalar yapılması gerekir” diye konuştu.Mültecilerin yoğun olarak sığındığı Bannu  ili kültür merkezinde  yardım dağıtım programı düzenlendi. Programa katılan Peşaver Eyaleti Cemaati İslamiye Başkanı Prof. Dr. Muhammed İbrahim Asaf, Cansuyu yetkililerine ve Türkiye halkına şükranlarını ifade etti. Çalışkan da programda yaptığı konuşmada, “Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır ve dünya imtihan yeridir. Bu sıkıntılar gelip geçicidir. Türkiye’deki kardeşlerinizin kalbi sizinle atıyor. Afgansitan ve Pakistan’daki gelişmeleri an be an takip ediyoruz. Sevincinizle seviniyor, üzüntünüzle üzülüyoruz. İnanıyorum ki ümmet, işgale, sömürüye karşı yekvücut olduğu sürece, sıkıntılar asla yıldıramaz. Ramazanın hayırlar getirmesini ve gelecek ramazanı huzur içerisinde geçireceğimiz günler olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
  CANSUYU DERNEĞİ YURDA DÖNDÜ haberi 12 Temmuz 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  40330 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

  Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
  Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
  Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
  Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
  Hatay Yemek Tariflerini Ekle
  Hatay Tvlerini Canlı İzle