Çelik-İş Sendikası üyeleri iftar yemeğinde buluştu

- Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Cengiz Gül, ''Dünya normlarında sendikalar kanunu istiyoruz'' dedi.
Çelik-İş Sendikası üyeleri iftar yemeğinde buluştu
 Gül, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi tarafından Dörtyol ilçesinde yetkili oldukları iş yerlerinde çalışan delegelere ve iş yeri temsilcilerine verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, sendika olarak zorlu badireler atlattıklarını söyledi.
     Çelik-İş Sendikası olarak tavırlarını her zaman emekten yana koyduklarını, işçi camiasının yanında durduklarını, yetkili oldukları iş yerinde üretime katkı sunduklarını ve fabrikaların iyi ve kötü gününde birlikte hareket ettiklerini ifade eden Gül, şöyle devam etti:

     ''Bizler işçinin hak ettiği ücreti almasından yanayız. Bizler ağır sanayi kolunda çalışan insanlarız. Bir yandan fabrikalar kazanırken bir yandan da çalışan işçilerde kazanmalıdır. Çalışanı mutlu olmayan bir iş yerinin başarılı olması mümkün değildir. Mecliste bekleyen sendikalar kanunu bir an önce çıkarılmalıdır. Dünya normlarında sendikalar kanunu istiyoruz''
     Düzenlenen iftar yemeğine eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Dönen, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, İsdemir Vakfı Başkanı Bayram Altun, fabrika yöneticileri de katıldı.