CHP DE UGUR MUMCU ANILDI

CHP Hatay İl Örgütü ve Merkez İlçe Örgütü, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 20. Yılında andı.
CHP DE UGUR MUMCU ANILDI
İl binasında gerçekleştirilen anma etkinliğine CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, CHP Parti Meclis Üyesi Halit Toroman, CHP İL Başkanı Servet ile çok sayıda partili katıldı.CHP’nin Mumcu’yu anma etkinliğinde; Uğur Mumcu Belgeseli’nin gösterimi yapıldı ve Uğur Mumcu’nun şiirleri okundu. Uğur Mumcu’nun hayatını halkına adadığını söyleyen CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, anam etkinliğinde yaptığı konuşmasında; “Mumcu, hayatı boyunca yılmadan halkı için mücadele etti. Emperyalist ülkelerin tezgahladığı oyunları ve ne şekilde bizi çökertmeye çalıştıklarını onun kitaplarından öğrendik. Cumhuriyet sevdalısıydı. Ülkenin içine düşeceği bugünkü durumu kavramış ve kendini ülkesine adamıştı. Yaşamı ve söyledikleriyle o bizim için bir rehberdi. ‘Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz’ diyen Mumcu, bu doğrultuda bıkmadan ve usanmadan çalışan ve araştıran biriydi. Toplum geçte olsa unun değerini anlamıştır ve milyonlar onun onu konuşmak için toplanıyor. Bu da daha önce yaptığı çalışmaların boşuna olmadığını gösteriyor. Mumcu’nun bizi uyarmak için söylediği her şey şimdiki hükümet döneminde birer birer hayata geçiriliyor.  Buna karşı çıkmak hepimizin sorumluluğudur.” dedi

Zamanında Uğur Mumcu’nun anlatmak istediklerini anlamadığı için ondan özür dileyen CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu ise “20 yıl önce katledilen Mumcu, ülkenin başıan gelecekleri biliyordu ve toplumu sürekli uyarmaya çalışıyordu. Ama halk bunlara kulak asmadı. 25 yıl önce yazdığı kitapları okuduğumuzda bugünün Türkiye’sini görüyoruz. Mumcu, ‘yabancı ve işbirlikçi odaklar Türkiye için karanlık tezgahlar peşindedir’ diyordu. Emperyalizmin ve onun işbirlikçilerinin oyununu bozacak olan Mumcu ve Mumcu gibi birçok aydını katlederek susturdular. Bunda hepimizin kabahati var. Onu anlamayan tüm halkın ona bir özür borcu var. Onu zamanında anlamadığım için kendi adıma özür diliyorum.” açıklamasını yaptı.-Yapılan açıklamanın ardından Uğur Mumcu’nun belgesel gösterimi yapıldı ve Mumcu’nun şiirleri okunarak anıldı. 

CHP DE UGUR MUMCU ANILDI haberi 26 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  49245 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle