CHP DEN 24 KASIM KUTLAMA MESAJI

Başta öğretmenlik mesleğinin temellerini atan eğitim alanındaki devrimlerin kahramanı Ulu Önder Atatürk olmak üzere Bugüne kadar öğretmenlik mesleğine emeği geçen herkese şükran ve minnetimi sunuyorum.

CHP DEN 24 KASIM KUTLAMA MESAJI

CHP İskenderun ilçe Başkanı Süleyman UYAR ,24 Kasım 1928'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliği ünvanı ile onurlandırıldığını hatırlatarak, 'Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul ettiği bugün, Cumhuriyetimizin önemli kilometre taşlarındandır. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren Atatürk eğitime ve eğitimcilere büyük önem verdiğini her fırsatta dile getirmiş ve göstermiştir. Bir ifadesinde Dünyanın her tarafında öğretmenler, toplumun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır, diyerek bu mesleğin kutsallığını ortaya koymuştur.

   Geleceğimizi şekillendirmede ve ülkemizi uygar medeniyetler seviyesine ulaştırmada önemli görevler üstlenen fedakar öğretmenlerimiz 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü buruk bir şekilde kutlamaktadırlar. AKP iktidarlarının yanlış politikaları neticesinde kredi kartı borcu altında ezilen,  kirada oturan,  bir kısmı ek iş yapan ve geçimini sağlamak amacıyla ek iş yapmak isteyen öğretmenlerimizin insanca bir yaşam için özlük haklarının iyileştirilmesi zorunludur. Ülkemizde 130 bin öğretmen açığı vardır. 220 bin öğretmen ise atama beklemektedir. Hal böyle iken öğretmenlik meslek onuruyla çelişen sözleşmeli öğretmen uygulaması gün geçtikçe yaygınlaştırılmaktadır. Dünün kutsal mesleği olan öğretmenlik bugün yoksulluk, umutsuzluk gibi kavramlarla birlikte anılmaktadır. 

CHP DEN 24 KASIM KUTLAMA MESAJI haberi 21 Kasım 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  52480 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle