CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR:BAĞIMSIZLIĞIMIZI ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ EN GÜÇ KOŞULLARDA BİLE OMUZ OMUZA VEREREK KAZANDIK

CHP Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar, bağımsızlık ve özgürlüğün en güç koşullarda bile omuz omuza vererek kazanıldığını belirtti
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR:BAĞIMSIZLIĞIMIZI ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ EN GÜÇ KOŞULLARDA BİLE OMUZ OMUZA VEREREK KAZANDIK
Yazar, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 88. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, bu şanlı günün heyecanını ve gururunu ulusça yüreklerinde yaşamanın sevinci içerisinde olduklarını ifade etti.
     Gelecek nesillere aktarılacak bu büyük günün anlamı ve öneminin her zaman yüreklerde ve akıllarda yerini tutacağını belirten Yazar, şöyle devam etti:
     ''Bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü en güç koşullarda bile omuz omuza vererek kazandık. İşgalcilerin oyununu bozup, parçalayıp tarihin çöplüğüne attık. 30 Ağustos, tarihe yön veren önemli bir dönüm noktasıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, emperyalizmin saldırılarına karşı bağımsızlık ve özgürlük adına verilen bir büyük savaştır. Atatürk'e olan sevgimiz her zaman yaşayacaktır.''
     CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun da, Ulu önder Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan ulusal Kurtuluş hareketinin, tüm yurda dalga dalga yayıldığını ve bu mücadelenin ''Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşları'' ile zaferle sonuçlandığını bildirdi.
     Bugün coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zaferi'nin, tüm dünyaya ulusun onurlu ve saygın yaşama kararlılığını duyurduğunu kaydeden Durgun, ''Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Ulus-Devlet olarak Atatürk ilke ve devrimleri ışığında kuruluş ilkelerini belirlemiştir. Bu ilkeler Anayasamızın omurgasını oluşturarak, değiştirilemez hükümler içinde yer almış, ulusumuzca korunup güçlendirilmiştir'' diye ifade etti.
     ADD Hatay Şube Başkanı Kezban Kuran da Türk tarihinin zaferlerle dolu olduğunu, 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşının da Türk ulusunun yeniden dirilişi olduğunu vurguladı.
     Kuran, 30 Ağustos'un yalnızca bir tarih değil, bağımsızlık ve yurt aşkıyla şahlanan Türk ulusunun Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazandığı, Cumhuriyet'in temeline ilk harcı koyduğu gün olduğunu belirtti.