CHP PM ÜYESİ GÜNEŞ PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, partinin her zaman yapıcı muhalefet yapmaya hazır olduğunu söyledi.
CHP PM ÜYESİ GÜNEŞ PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ
 Güneş, CHP il binasında partililer bir araya geldiği etkinlikte yaptığı konuşmada, Antakya'nın ciddi bir kentsel dönüşümden geçmesi gerektiğini, Büyükşehir kararı alınarak bu sorunların önüne geçilebileceğini ifade etti.
     Ülke ekonomisinin durumunun iyi olmadığını kaydeden Güneş, şöyle konuştu:
 
     ''Uluslararası Para Fonu'nun (İMF) Türkiye'nin 2012 yılı için öngördüğü büyüme rakamı yüzde 2 olduğunu açıklamıştı. Avrupa'da yaşanan gelişmelerden dolayı da bu rakamı düşürebileceğini, ekonomik durgunluğun ülke ekonomisini etkileyeceğini belirttiler. Özellikle Yunanistan'ın bir ekonomik krizin içinde bulunması buna en iyi örnek. Ülkede yaşanabilecek ekonomik durgunluk işsizliğin de artabileceği yönünde bir durum ortaya çıkarıyor. Bu duruma acil bir çözüm geliştirilmeli.''
     Güneş, son dönemde artan terör olaylarından sonra halkın tedirgin olduğunu, bu konuda ana muhalefet görevini üstlenen CHP'nin bu konuda üzerine düşeni her zaman yapmaya hazır olduğunu ifade etti. 
     Terör sorununun çözümü konusunda AK Parti iktidarına her zaman fikirlerini paylaşabileceklerini belirten Güneş, ''CHP olarak yapıcı muhalefet yapmaya hazırız. Toplumsal sorumluluk ilkesi kapsamında her türlü desteği vermeye hazırız'' dedi.

     Güneş, terör konusunun bir an evvel çözüme kavuşması gerektiğini belirterek bu konunun çözümü için iktidar ve muhalefet bir araya gelip neler yapılabileceği ile ilgili konuşup, uygulanmasının şart olduğunu söyledi.
     Etkinliğe CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildal, parti yöneticileri ve partililer katıldı.