CHP'NİN 88. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Servet Mullaoğlu, partilerinin kuruluş felsefesinde yer alan sömürgeciliğe karşı direnme ve bağımsızlıktan taviz vermeme ruhunun hiçbir zaman kaybolmayacağını belirtti.
CHP'NİN 88. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ
  
Mullaoğlu, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ ile Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve ardından partililerle birlikte İstiklal Marşı okundu.
     Burada yaptığı konuşmada Mullaoğlu, cumhuriyet tarihi boyunca kurulan birçok partinin tarih sahnesinden silindiğini, tek ayakta kalanın CHP olduğunu söyledi.
        
     Kadın erkek eşitliğini hayata geçiren, seçme seçilme hakkını getiren, bilimin önünü açan ve toplumun hayat standardını yükselten, çok partili siyasal yaşama geçişi sağlayarak çağdaş demokrasiyi hayata geçiren partinin CHP olduğunu ifade eden Mullaoğlu, ''Partimizin kurucu ve değişmez Genel Başkanı Mustafa Kemal'in önderliğinde, ulusal kurtuluş mücadelesi vermiştir. Partimizin kurucu felsefesinde, sömürgeciliğe karşı direnme ve bağımsızlıktan asla taviz vermeme ruhu vardır. Bu ruh yakın tarihte, 1 mart tezkeresinde kendini göstermiştir. Şimdi de Ortadoğu'yu şekillendirmek isteyen kirli ellere karşı kendini göstermektedir. Bu ruh hiçbir zaman kaybolmayacaktır'' diye konuştu.
     Törenin ardından partililer daha sonra Doğum Hastanesi'ni ziyaret ederek hasta ve çalışanlara çiçek verdi.