CUMHURİYET KADINLARI TEMALI DEFİLE

Geçmiş yıllarda mankenlik yapıp daha sonra podyuma veda eden ama eğitime verdikleri çok önemli katkılar nedeniyle “eskimeyen mankenler” olarak bilinen 22 eski kadın mankenlerden oluşan ve Yardımsevenler Derneği tarafından organize edilen “Cumhuriyet Kadınları” temalı defile 15 Mart 2014 tarihinde saat 16.30’da Ottoman Palace’da yapılacak.

CUMHURİYET KADINLARI TEMALI DEFİLE
Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC)’nde düzenlenen basın toplantısında dernek hakkında bilgi veren ve yapılacak olan defile hakkında bir konuşma yapan Antakya Yardımsevenler Derneği Başkanı Gülsev Ömeroğlu; “ Türkiye Yardımsevenler Derneği 19 Şubat 1928’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurmuş olduğu ilk derneklerden biridir. Atamızın izinden ayrılmayarak, eserlerine sahip çıkarak 156 şubemizle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaktayız. Türkiye Yardımsevenler Derneği Antakya Şubesi 1966 yılında kurulmuştur. Derneğimizin amacı; muhtaç ailelere nakdi yardım, gıda yardımı, yakacak, ilaç ve kırtasiye yardımı yapmaktır.
 
Her yıl Antakyalı olup diğer illerde yüksek öğrenim gören 50-60 genç öğrencilerimize karşılıksız olarak burs vermekteyiz. Bu giderlerimizi üyelerimizin aiüdat ve bağışlarından yapmış olduğumuz faaliyetlerden ve yardımseven siz vatandaşlarımızdan elde etmekteyiz.” Diye konuştu.Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC)’nde düzenlenen basın toplantısında Yardımsevenler Derneği’nin bu yıl 86.kuruluş yıldönümünü kutlayacaklarını belirten Antakya Yardımsevenler Derneği Başkanı Gülsev Ömeroğlu; “Kuruluş yıl dönümüzde moda duayeni Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal’ın katkılarıyla hazırlanan ve Ottoman Palace’da düzenleyeceğimiz “Cumhuriyet Kadınları” temalı defile ile kutlayarak yapacağız. Yapacağımız defile yurt turnesine ilk olarak Antakya’dan başlatılmaktadır. Bu defilenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.