CUMHURİYET TEHDİT ALTINDA

<span style="background-color:rgb(241, 241, 241); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial,sans-serif; font-size:12px">Hatay Barosu Y&ouml;netimi adına</span><span style="background-color:rgb(241, 241, 241); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial,sans-serif; font-size:12px">&nbsp;&nbsp;</span><span style="background-color:rgb(241, 241, 241); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial,sans-serif; font-size:12px">Başkanı Ekrem D&ouml;nmez, 92 yıl &ouml;nce kazanılan Cumhuriyetin tehdit altında olduğunu savundu. Baro Başkanı D&ouml;nmez, 92 yıl &ouml;nce yarının gen&ccedil;leri &ccedil;ocuklarımız ile bug&uuml;nk&uuml; gen&ccedil;lerimize emanet edilen Cumhuriyetin tehdit altında olduğunu ancak şer g&uuml;&ccedil;lerine rağmen ilelebet payidar kalacağını</span><span style="background-color:rgb(241, 241, 241); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial,sans-serif; font-size:12px">&nbsp;</span><span style="background-color:rgb(241, 241, 241); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial,sans-serif; font-size:12px">bildirdi.</span>
CUMHURİYET TEHDİT ALTINDA

Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 92. yıldönümünde, yarının çocuklarına, gençlerimize emanet edilen Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.Bizler aldığımız emaneti yarının çocuklarına, gençlerine aynı güç ve kararlılıkla teslim edeceğiz. Cumhuriyetimiz tehdit altındadır. Ülkemiz savaş ve ‘gericilik’ bataklığına çekilmek istenmektedir. Cumhuriyet düşmanlarına karşı birleşmeli ve laik, demokrasiye ve insan haklarına inanan, adaletin yılmaz savunucuları olarak çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda hazırlamalıyız.Hak ve hürriyetlerden mahrum kalan toplumların yaşamaya devam etmeleri mümkün değildir. Cumhuriyet, bizi millet olarak yıllardır bir arada tutan; toplumsal birlik, beraberlik ve toprak bütünlüğümüzü sağlayan en önemli kazanımdır. Karanlığın Ülkemizin üstüne kâbus gibi çöktüğü her dönemde, bu karanlığı yırtıp atmış bir Ulusun evlatlarıyız. Ulusumuzu hâkim ve daim kılacak olan, Cumhuriyetin tüm kazanımları ve değerleriyle varlığını sürdürmesidir. Bu kazanım ve değerler bilimin, akılcılığın, aydınlığın kazanım ve değerleridir. 92 yıl önce Cumhuriyetin temelleri atılırken yapılan devrimler; bugün Cumhuriyetin sağladığı değerlerin önemini daha da anlamlı kılıyor.Korku ve tehdide dayalı idarelerin yerini alan Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.Bunun bilinciyle, tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silâh arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 

Av. Ekrem Dönmez

HATAY BAROSU BAŞKANI

CUMHURİYET TEHDİT ALTINDA haberi 31 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  1235 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle