DAĞISTANLI SURİYE VATANDAŞLARINA ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ YARDIMI YAPACAĞIZ

 Hatay'ın Yayladağı ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye gelen dost ve kardeş Suriyelilere ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belirtti.
DAĞISTANLI SURİYE VATANDAŞLARINA ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ YARDIMI YAPACAĞIZ
  Dağıstanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'den gelenlerin sayısının 6 bin 817'yi bulduğunu, bunların 3 bin 500'ünün Yayladağı ilçesinde Kızılay tarafından kurulan geçici çadır kentte kaldığını söyledi.
     Suriyelilere Türk misafirperverliğini en iyi şekilde göstermeye çalıştıklarını ifade eden Dağıstanlı, sınırdan geçişlerin devam ettiğini, yeni gelenler için ilçede ikinci bir geçici çadır kent kurma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
     Yatılı Bölge İlköğretim Okulunun, yan tarafına kurulan ikinci geçici çadır kentin 2 bin 500 kişi kapasiteli olacağını vurgulayan Dağıstanlı, şöyle devam etti:
 
 

     ''Dost ve kardeş Suriye vatandaşlarına elimizden gelen her türlü yardımı yapacağız. Şu an TEKEL binasının yer aldığı alanda kurulu bulunan ve 3 bin 500 kişinin kaldığı geçici çadır kentte Suriyelilerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Kızılay üç öğün sıcak yemek dağıtıyor. Ayrıca, çocukların burada iyi bir vakit geçirmesi için oyun parkları da kuruldu. Amacımız, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınanlara en iyi şekilde yardım etmek.''
     Bu arada, içinde mescidin de bulunacağı ikinci çadır kentin kuruluş çalışmaları aralıksız devam ediyor.