DİNİ KANAAT ÖNDERLERİNDEN BAŞKAN KİMYECİ YE ZİYARET

Armutlu Mahallesi dini kanaat önderleri, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye teşekkür ziyaretinde bulunarak aynı zamanda görevinde başarılar diledi.
DİNİ KANAAT ÖNDERLERİNDEN BAŞKAN KİMYECİ YE ZİYARET
Ziyarete Armutlu Camii imamı Ahmet Gürbüz, Armutlu Mahallesi dini kanaat önderlerinden şıh Ali Yolcu, şıh İbrahim Kanatlı ve şıh Ali Zeyfa katılım gösterdi.Ziyarette konuşan Armutlu Mahallesi dini kanaat önderleri, Başkan Kimyeci’ye öncelikle yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Ayrıca geçtiğimiz Pazar günü Armutlu Camiisi’nde düzenlenen Kuran-ı Kerim okuma yarışmasına katılım göstererek kendilerini ve mahallelerini onurlandıran Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye şükranlarını sunduklarını ifade ettiler. Konuk heyet ziyarette cami, kilise, havra ve ziyaretlerin temizlik ve bakım faaliyetlerini yürüten Antakya Belediyesi’nin barış, kardeşlik ve hoşgörü adına çok anlamlı bir hizmete imza attığını belirtirken, Armutlu Camii’nin ve ziyaretlerin periyodik temizlik ve bakım hizmetlerinden duydukları memnuniyeti de dile getirdiler.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, konuk heyetin öncülüğünde Armutlu Camii’nde geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen Kuran-ı Kerim okuma yarışması etkinliğinden ötürü teşekkür ederek, “Siz kıymetli hocalarımızın nezaretinde, öncülüğünde ve desteğiyle, Armutlu Camii heyetimizin başkanlığında çok anlamlı bir etkinliğe imza attınız.
 
Gençlerimizin güzel Kuran okuma müsabakası yaptınız. İmanı parlak gençlerimizin en güzel şekilde Kuran Kerim okuması konusunda verdiğiniz eğitimlerin bir semeresini gözlemledik, ben de bizzat şahit oldum. Hepsi de mükemmeldi, sizlerde seçmekte zorlandınız. Aynı zamanda ahlak seviyesi çok yüksek, küçüğünü, büyüğünü bilen, Kuran’ın bütün faziletlerini yaşamına nakşeden kardeşlerimizin eğitimine verdiğiniz bu destek son derece önemli ve takdire şayan. Hepsi çok iyi eğitim almıştı. Emeklerinizden ötürü, verdiğiniz katkı ve destek için şükranlarımı sunuyorum. Antakya Belediyesi olarak ibadethanelerin temizliğini üstlendik, Camilerimizi, kiliselerimiz, havramızı ve ziyaretlerimizin temizliğini ayda bir kez düzenli temizliğini gerçekleştiriyoruz. Bunu bir vazife olarak görüyoruz. Kutsal mekânlarımızın ecdadımıza yakışır bir şekilde olmasının hassasiyetindeyiz. Bizlere ihtiyaç duyduğunuz her an, hizmet noktasında her zaman yanı başınızda olacağımızı ifade etmek isterim. Teşriflerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.