Dışişleri Bakanlığı Heyeti Mavi Marmara Gemisinde İnceleme Yaptı

Dışişleri Bakanlığı Tarafından Görevlendirilen Bir Heyet İskenderun Limanı'nda Demirli Bulunan Mavi Marmara Gemisinde İncelemede Bulundu.
Dışişleri Bakanlığı Heyeti Mavi Marmara Gemisinde İnceleme Yaptı
Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir heyet İskenderun Limanı'nda demirli bulunan Mavi Marmara gemisinde incelemede bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan bir heyet, İsrail'in, 31 Mayısta Gazze'ye yardım götüren filoya düzenlediği baskından sonra el koyduğu ve daha sonra Hatay'ın İskenderun ilçesindeki limana getirilen 3 Türk gemisinde inceleme yapmak üzere İskenderun Liman Başkanlığı'na geldi. İskenderun Liman Başkanlığına gelen ve 11 kişi oldukları belirtilen heyet üyeleri, burada bir süre Liman Başkanı Ali Basut ile görüştü. Heyet, ardından İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ve Emniyet Müdürü Yusuf Cinel ile Liman A kapısından geniş güvenlik önlemleri altında limana giriş yaptı.

Dışişleri Bakanlığı heyetinin, limanda bulunan ''Mavi Marmara'', ''Defne-Y'' ve ''Gazze'' gemilerinde inceleme yapacakları öğrenildi.

İsrail'in 31 Mayıs'ta Gazze yardım filosuna düzenlediği operasyon sonrasında el koyduğu 3 Türk gemisinden ''Defne-Y'' 6 Ağustosta, ''Mavi Marmara'' ve ''Gazze'' gemileri ise 7 Ağustos'ta İskenderun Limanı'na getirilmişti. Gemiler İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı ve diğer yetkililerce de incelenmişti.