DOĞAKA YÖNETİM KURULU HATAY'DA TOPLANDI

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ VE DOĞAKA YÖNETİM KURULU BAŞKANI TANILIR: -''TEKNİK DESTEK PROGRAMI YÜRÜTEN VE DOĞRUDAN FAALİYET DESTEĞİ SAĞLAYAN TEK AJANSIZ''
DOĞAKA YÖNETİM KURULU HATAY'DA TOPLANDI
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır, teknik destek programı yürüten ve doğrudan faaliyet desteği sağlayan tek ajans olduklarını söyledi.
     Tanılır, Ottoman Palace Otel'de düzenlenen DOĞAKA 2010 yılı Yönetim Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, teknik destek programı kapsamında 187 proje ve 105 uzmanla dış ticaretten insan kaynaklarının geliştirilmesine, tarımdan turizme kadar birçok konuda, kamu kurumlarına eğitim verdiklerini belirtti.
     Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ı kapsayan Kalkınma Ajansının da çok kısa sürede ilerleme sağladığını ifade eden Tanılır, şöyle konuştu:
     ''Geçen yıl ağustos ayında faaliyetlerine başlayan ajansımız, yoğun bir tempoda çalıştı. Teknik destek programı yürüten ve doğrudan faaliyet desteği sağlayan tek ajansız. Bu program kapsamında, 2 bin 500 kişiye uzman desteği sağladık. Bölge kaynaklarının ekonomiye kazandırılmasına yönelik araştırma ve fizibilite çalışmalarından oluşan doğrudan faaliyet desteği kapsamında da 10 proje kabul edilerek çalışmalara başlandı.''
     Tanılır, DOĞAKA'nın Avrupa Kalkınma Ajansları Birliğine üye olduğunu ve birliğin organize ettiği çeşitli etkinliklere katıldığını kaydetti.
     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de DOĞAKA'nın bölgenin potansiyelini açığa çıkarmasında önemli bir katkı sağladığını söyledi.
     Toplantıya Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti ve Kahramanmaraş, Osmaniye ve Antakya belediyesi yetkilileriyle sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.