Dörtyol Belediye'si Meclisi Ekim Ayı Toplantısı

Dörtyol Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı.
Dörtyol Belediye'si Meclisi Ekim Ayı Toplantısı
Başkan Keskin Üyelere İzmir de yapılan Hatay günleri ile ilgili bilgiler aktardı.
     Belediye meclis salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra meclis gündemine alınacak olan konuların görüşülmesine geçildi.

     MHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Akkoyun, ilçede bulunan ticari bankaların kurdukları ATM makinelerinin yerlerinin Belediye tarafından belirlenmesi ve bir bankanın ancak bir tek ATM kullanmasını teklifi mecliste görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.
     AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Işık ta ilçede belli caddelerde son dönemde sayıları hızla arttan ve özellikle 2. öğretim yapan Üniversite öğrencilerin yoğun talep gösterdiği seyyar ciğerci tablalarının hijyenikliği, kayıt Altına alınıp, alınmadığını ve Körfez Belediyeler Birliğine ödenen aylık temizlik ücreti konusundaki sorusuna Belediye Başkanı Fadıl Keskin, yanıtladı.

     Keskin, çöp toplama ücreti olarak Körfez Belediyeler Birliğine 150 - 200 bin lira civarında para ödendiğini belirterek, Seyyar kebapçılarla ilgili olarak ta sağlık kurulu ve zabıta ekiplerinin bunları her zaman denetlediklerini, temizlik ve çevre konusuna uyulduğunu, herkesin tereddüt etmeden rahatça yiyebileceklerini, ciğercilerin Belediyeye ayda 200 TL işgaliye verdiklerini söyledi.
     Meclis toplantısı Başkan Keskin?in İzmir'de yapılan Hatay günleri konusunda üyelere bilgi vermesi ile son buldu.