Dörtyollu öğrencilerin Çanakkale gezisi notları

 Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ile Dörtyol Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile Çanakkale gezisine gönderilen 115 öğrenci, ilçeye döndü.
Dörtyollu öğrencilerin Çanakkale gezisi notları
  İlçe Emniyet Müdürlüğü birim amirleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve öğrenciler, Çanakkale dönüşünde Belediye Başkanı Fadıl Keskin'e teşekkür ziyaretinde bulundu.
     Keskin'e gezi hakkında bilgi veren İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amiri Sinan İşler, gezinin hiçbir sorun yaşanmadan huzurlu ve güvenli şekilde gerçekleştirdiğini belirterek, Belediye Başkanı Fadıl Keskin'e verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
     Öğrenciler ile Çanakkale, Bursa ve Konya'ya yaptıkları gezinin, öğrencilerin manevi duygularını beslediğini ve kültürel değerlerini tanımalarına vesile olduğunu vurgulayan İşler, bu tür etkinliklerin her yıl düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.
     Belediye Başkanı Keskin de Çanakkale Zaferi'nin Türk milletinin bir bütün olarak verdiği en büyük bağımsızlık mücadelesi olduğunu anımsatarak, ''Bu zaferle topraklarımıza göz dikenler bir kez daha hezeyana uğramıştır. Bu vatan topraklarına göz dikenlerin her zaman sonu hüsran olmuştur. Çünkü bu millet, Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'-i ve bütün etnik kökenleri ile bir bütündür. Bu bütünlüğümüzü kimseler bozamaz. Peygamber Efendimizin de Veda Hutbesi'nde vurguladığı gibi en önemli kardeşlik din kardeşliğidir'' dedi.
     Keskin, bu tür etkinliklere destek olmaya her zaman hazır olduklarını söyledi.
     Konuşmaların ardından Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Kenan Cici, gezi kafilesi tarafından Çanakkale'den getirilen toprak ve bazı hediyeleri, Başkan Keskin'e verdi.