DÖTRYOLDA POLİS HAFTASI KUTLAMALARI

Türk Polis Teşkilatının 166'ıncı kuruluş yıl dönümü, Dörtyol'da da törenle kutlandı.
DÖTRYOLDA POLİS HAFTASI KUTLAMALARI
 İlçe Emniyet Müdürlüğün de düzenlenen törene Kaymakam H.Hasan Özyiğit, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakkı Çetin Belediye Başkanı Vekili İmam Köse daire amirleri, siyasi parti ilçe temsilcileri ve ilçede görev yapan polisler katıldı.
     Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İlçe Emniyet Müdürü Numan Şahapoğlu günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı.
     Şahapoğlu konuşmasına, Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılâplarının, Cumhuriyetin teminatı olan Türk polis teşkilatının 166'ıncı kuruluş yıldönümünü kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.
 
 

     Emniyet Müdürü Şahapoğlu Dörtyol İlçesinin günden güne artan sanayisi, ekonomisi ve nüfusuyla sorunlarında büyüdüğünü, teşkilat olarak özellikle asayiş konularında ödün vermemek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini belirtti.
     Dörtyol Kaymakamı H.Hasan Özyiğit de "Türk polisi, devletin bütünlüğünü, genel güvenliğini, vatandaşların hak ve hürriyetlerinin korunmasını, suç işlenmesini önlemeyi kendine görev edinmiştir. Günden güne her yönüyle büyüyen teşkilat en modern cihazlarla donatılmış ve suçlularla mücadele için yoğun çaba sarf etmektedir" dedi.
     Konuşmaların ardından, ilçe Emniyet Müdürlüğünde görevli başarılı personele Kaymakam Salih Işık, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakkı Çetin tarafından takdir belgeleri verildi.
     Öğrenciler tarafından şiirler okunmasının ardından, polis haftası dolayısıyla ilköğretim ve liseler arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyeler verildi.
     Tören Polis araçlarının geçişiyle son buldu.