EĞİTİME YÖN VERENLER DERNEĞİ’NDEN SAVAŞ A ZİYARET

Hatay Eğitime Yön Verenler Derneği Başkanı Bekir Aracı ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
EĞİTİME YÖN VERENLER DERNEĞİ’NDEN SAVAŞ A ZİYARET

 Kısa süre önce derneğin kuruluşunu gerçekleştirdiklerini ifade eden Dernek Başkanı Bekir Aracı, derneği tanıtmak, faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

Ziyarette konuşma yapan Dernek Başkanı Aracı, toplumun tarihi, kültürel, milli ve manevi değerleri, ilmi ve sosyal alanlarda gelişimine katkıda bulunmak üzere Hatay Eğitime Yön Verenler Derneği’ni kurduklarını belirterek, “Eğitimin en önemli unsur olduğu dünyamızda, ülkemizin kalkınması, süper güçler arasına girebilmesi için gençlerimizin, çocuklarımızın kaliteli eğitim almalarının yanı sıra sportif ve kültürel açılardan bilgili ve donanımlı birer birey olmaları gerekmektedir. Bizlerde Hatay Eğitime Yön Verenler Derneği yönetim kurulu üyeleri olarak bu işe gönül verdik” dedi.
  
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Eğitim camiası olarak toplumu sizler yönlendiriyorsunuz. Eğitimciler olarak verdiğiniz eğitim ve öğretim sonucunda çocuklarımız ve ülkemiz daha güzel yarınlara kavuşur. Birlikte şehrimize ve çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Çocuklarımızın daha rahat ortamlarda eğitim almaları ve sportif faaliyetlerde bulunmaları için Antakya Belediyesi ve sizlerin çabalarının yanı sıra hayırsever işadamlarımızı okul ve tesis yapmaya davet ediyorum. Biz Antakya Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Altınçay Mahallesi’nde çok amaçlı Spor Kompleksi yaptırıyoruz, Sümerler Mahallesi’nde 4 tenis kortu olan ve bir futbol sahasının yapımını gerçekleştireceğiz. Kisecik’te atletizm pisti hazırlıyoruz, Otogar ve TOKİ civarında Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne arsa tahsisinde bulunduk ve bu arazilerde iki adet gençlik merkezi yapılacak.Eğitime destek çalışmaları kapsamında okullarımızı devamlı ziyaret ediyor, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet ediyor ve fiziki ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” dedi.Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve konuk heyet günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.