EHDAV’da Aşure Günü etkinliği düzenlendi

Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Derneği (EHDAV) tarafından dernek binasında Aşure Günü etkinliği düzenlendi.
EHDAV’da Aşure Günü etkinliği düzenlendi
Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Derneği (EHDAV) tarafından dernek binasında Aşure Günü etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında Hırise pişirilerek davetlilere ikram edilirken, okunan Kur’an-ı Kerim’de davetlilere duygu dolu dakikalar yaşattı.
ETKİNLİĞE ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI
Ehdav dernek binasında yapılan etkinliğe CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Ehdav Başkanı Ali Yeral, Has Turizm Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Kara, şeyh Naim Eskiocak ve şeyh Naim Akar ile çok sayıda davetli katıldı.
BAŞKAN YERAL AŞURE GÜNÜNÜN ÖNEMİNİ ANLATTI
Etkinlikte konuşan Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Yeral, Aşure Gününün kendileri için çok önemli bir gün olduğunu belirtti. Bu günde yapılan etkinliklerin Hz. Hasan ve Hüseyin’in anılarını yaşatmak için önemli birer adım olduğunu aktaran Yeral, amaçlarının bu anıları taze tutmak ve tüm insanlığa aktarmak olduğunu söyledi.
Etkinlikte konuşan CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ise, tüm müslüman aleminin Aşure Gününü kutladı. Aşure gününün İslam alemi için çok önemli bir yeri olduğunu aktaran Akgöl, bu günle birlikte İslam aleminde yaşanan birlikteliğin artarak devam etmesinin önemli olduğunu belirtti.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sohbetle devam eden etkinlik, pişirilen Hırisenin davetlilere dağıtılmasıyla son buldu.