EKMEĞE ZAM TARTIŞMASI -HESOB BAŞKANI TEKSÖZ:

EKMEĞE ZAM TARTIŞMASI -HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: ''HATAY'DA EKMEĞE ZAM YAPILMASI YÖNÜNDE FIRINCILARDAN TALEP GELMEDİ''
EKMEĞE ZAM TARTIŞMASI -HESOB BAŞKANI TEKSÖZ:
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, ekmeğe zam yapılması yönünde fırıncılardan kendilerine bir talep gelmediğini söyledi.
     Teksöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun 'ekmeğe yüzde 15 zam' yönündeki ifadesini doğru bulmadıklarını, bu yetkinin illerde mülki amirler ve esnaf ve sanatkarlar odalar birliğine ait olduğunu'' kaydetti.
     Kent merkezinde 300 gram ekmeğin fiyatının geçen yıl 60 kuruş olarak belirlenmesine rağmen, 50 kuruşa satılmaya devam edildiğini anımsatan Teksöz, şöyle devam etti:
     ''Hatay'da ekmeğe zam yapılması yönünde fırıncılardan bize bir talep gelmedi. Zam kararı tek başına alınmaz. Esnaf ve sanatkarlarca üretilen mal ve hizmetlerin fiyat tarifeleri, bağlı bulundukları odalarca hazırlanır ve odanın mensubu olduğu birlik yönetim kurulu tarafından fiyat tarifesinin sunulmasından sonra 30 gün içinde onaylanır veya reddedilir. Onaylanan fiyat tarifesi, mülki amirlik ve ilgili odaya 7 gün içerisinde bildirilir ve bu andan itibaren yürürlüğe girer.''