EKONOMİNİN GERÇEK DURUMU

Saadet Partisi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, “Ak Parti, 2002 sonunda iktidara geldiğinde Türkiye’nin iç-dış toplam borcu 232 milyar dolardı.
EKONOMİNİN GERÇEK DURUMU
 2012 sonunda, yani 10 yılda Türkiye’nin toplam iç-dış borcu 565 milyar dolara çıkmıştır. Kimseyi aldatmasınlar gizlemesinler” dedi. Hatay Fm’de “Ayhan Gümüşsoy ile Hatay Gündemi” programına konuşan Öztek “İhracatımız 153 milyar dolara çıktı deniliyor evet doğrudur. Ancak ithalatı ise 236 milyar dolara çıkmıştır. Bu neden söylenmiyor? Vatandaş yurtdışındaki malları tüketiyor diyorlar. İyi de, siz o ürünleri neden Türkiye’de üretemiyorsunuz? Cari açık 2011’de 77  milyar dolar idi. Bu yıl, 48.9 milyar dolara düştü diye seviniyorsunuz. İyi de 77 milyar açığı da veren siz değil misiniz? Sayın Başbakan çıkıyor televizyonlara güzel hitabıyla, 10 yıl önce IMF’ye borcumuzun 23 milyar dolar iken, şimdi bitirdiklerini, hatta borç verecek duruma geldiğimizi anlatıp duruyor.
 
 Vatandaş ise, ‘Bak ne güzel, borcumuzu bitirmişler’ diyor. Oysa toplam iç-dış borç, 536 milyar dolara çıktığını vatandaşın çoğu bilmiyor. Milletimiz bu gerçekleri de bilsin neden gizliyorsunuz? 75 milyona bölündüğünde fert başına 7500 dolar düştüğü bilinmelidir.Faiz ülkemiz ekonomisini perişan etti.Faiz lobisinden rahatsız olduğunu ifade eden Başbakan her yıl ortalama 50 milyar Tl faize borç para ödeyerek en büyük faizi kendisi ödüyor. Faiz dünya gerçeğidir diyen Başbakan'ın bugün faiz lobisinden şikayet etmesi çelişki ama rahtsız olması iyi bir şey. Türkiye’de 14 vergi rekortmeninden 12’si başbakanın deyimi ile faiz lobisine aittir. Faiz tüm Avrupa ülkelerini perişan ettiği gibi bizi de perişan etmiştir.  Biz bu sorunlar gündeme gelsin düzelsin diye söylüyoruz. Bu zihniyetle bu politikayla bu faiz sistemiyle de çözemezler. Meclisteki partilerde iktidara karşı hakiki muhalefet görevini yapamıyor. O yüzden ülkenin menfaati için Saadet iktidarda en azından mecliste olmalıdır. Bizim çiftçiyi işçiyi emekliyi nasıl memnun ettiğimizi ilk defa denk bütçe yaptığımızı biliyorsunuz” şeklinde konuştu.

 

EKONOMİNİN GERÇEK DURUMU haberi 19 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  34065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle